Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem rozhozená freqence

zdar všici - při laborování s sdram (párování 2 různých)se mi splašil obraz - lítá nahoru a dolů, vše je jakoby urychlené, ale w. nenajedou. čím se to dá vrátit zpět? lítá to i při původním osazení...ďýk za radu..:puff:

Reset CMOS sa robi tak, ze jumper sa prehodi do druhej polohy, pocka sa chvilu (kolko je potrebne cakat je napisane v manuali, aj minutku mozete...) potom jumper prehodit spat do povodnej polohy a spustat PC tak.

ps: Samozrejme pri prehodeni jumpru PC vypnite z prudu (prehodenim jumpru tusim skratujete obvod, co sposobi nacitanie zakl. nastaveni)

Ano, je to v BIOSe, nastavenie: Load default settings. Po nacitani tychto defaultnych nastaveni nezabudnite nastavenia v BIOSe ulozit.

Ak to v BIOSe nenajdete, tak potom reset CMOS sa robi pomocou prehodenia jumprov na zakladnej doske, kde tieto jumpre najdete, najdete v manuali, ako pisu vyssie.

Takisto mozete vytiahnut tu plosku baterku zo zakladnej dosky a vlozit ju tam po 1-2 minutach, tiez sa prevedie reset CMOS. ;-)

Ahoj mam stejnej problem s deskou LEGENDA QDI briliant 1, na desce, na clear cmos je napsano ze ji mam vypnou a prehodit jumper to sem udelal ale je to porad stejny neni to jen ze by obrazovka lechce kmitala ale lita to pres celou obrazovku a vubec nic se neda precist 3-[

Aj povodny autor otazky mal ten isty problem - CMOS resetol nespravne, prilis kratku dobu. Skuste ten jumper nechat v "reset" pozicii dlhsie, potom vratit a zapnut tak. Ani to ste sa neunuval napisat, ci ste skusil druhy sposob - vybrat baterku na minutku dve. Riadte sa radami uz tu napisanymi, este raz vam to pisat bude zbytocne. :-)

Zdarne riesenie.