Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stažené streamy z ČT

Stáhnu pořad z ČT (VLC Playerem). Hraje,v pořádku.
Chci ho upravit v Ulead video studio 8 nebo Movie Maker a nejde načíst ať ho přejmenuji jak chci.
Co s tím? Nějaký DRM?

Mám AviDemux 2.4.1,v XP CCCP kodeky + balík Drastic kodeků.
AviDemux ten stream načetl,udělal jsem vše podle rady,a uložilo to 9 kb soubor.
Mimo to - AviDemux ten stream nepřehraje,je tam zelené okno,běží počitadlo snímků a posuvník je na konci.
Co prosím teď ?

Kym autor otazky odpovie, ja by som sa prizivil a spytal sa, aky je rozdiel medzi tymito MPEG video kodekami:

[http://img337.imageshack.us/img337/5726/avidemuxmpe gcodecselectkd7.png]

Ja pouzivam MPEG AVC (x264), pretoze oproti (lavc) a (Xvid4) mi z neho vypadaju subory s mensou velkostou, pricom kvalita mi vyhovuje. V com su ine?

Dalej aky format volit? Je to jedno? Co zavisi od formatu? Kazdy format vie "obsiahnut" kazdy (audio+video) kodek? Aky je tu limit? Sorry za laicke formulovanie. :-p

Asi myslíš -
,,Vložíš seznam stop(playlist) do VLC (nastavíš ho na nahrávaní),pak se koukneš(v notepadu) kde uvolnete se je(od jaký minuty),tam ve VLC přeskočíš a po skončení vypneš-uložený video ostříháš v Avidemux.
Ale prostě jsem to nepochopil,jak ve VLC přeskočit ?

tomcat5
Zkusme to od začátku:
Vyberu si pořad-dám přehrát na stránce.
Z vlastností přehrávaného videa si okopíruju adresu playlistu
Vložím si ho adresního okna prohlížeče a stáhnu.
Kouknu se v poznámkovém bloku na ten playlist od kolikátý minuty začíná můj pořad.
Spustím VLC
Dám otevřít Network stream - a spustím - z vlastnosti(nebo z playilistu)zjistím skutečnou adresu streamu
Dám otevřít Network stream-
Vyplním adresu do pole mms,http...
Zaškrtnu Stream/Save a klik na nastavení
Zaškrtneme:
Play localy -aby se to i přehrávalo
File - uložíme jako C:\test.asf
Encapsulation Method- ASF
.....................................
Dáme ok a začne se nahrávat - jezdcem popojeď na cca udávanou minutu.
Nech hrát až do konce pořadu.
Pak zmáčkni Zastavit(stop)
----------------------------------- ---
Video je na disku-posledně to vzal i avidemux-toto poškozený vzal mediacoder.

Promíň,ale -
Z vlastností přehrávaného videa si okopíruju adresu playlistu
Vložím si ho adresního okna prohlížeče a stáhnu-
ve Firefoxu nestáhnu nic.

Znám postup takhle -
Ten odkaz co mas:
http://www.nova.cz/Nova/videoarchive/playlist.wvx?4 6501,67101
tak neni primo adresa videa. je to adresa playlistu, kterej se ma prehrat.
Takze si ten odkaz stahni a uloz do souboru. Kdyz to zkusis pres prohlizec,
tak se ti to asi zacne prehravat, takze to stahni treba v total commanderu
pres FTP-nove pripojeni (CTRL+N)
A tam zadas tuhle adresu, stahnes playlist, ten otevres v textovym editoru a
najdes v nem toto:

<asx version="3.0">
<entry>
<ref href="mms://89.106.161.5/local/reklama/ztraceni_un iverzal-46501.wmv" />
</entry>
<entry>
<ref
href="mms://89.106.161.5/ local/nova/2007/TNOVINY/2007-05-23_TNOVINY_11_Nekte
re_bankomat_1179944709.wmv" />
</entry>
</asx>

A hned ti asi bude jasne, ze ta adresa videa co hledas bude:
mms://89.106.161.5/local/nova/2007/TNOVINY/2 007-05-23_TNOVINY_11_Nektere_ban
komat_1179944709.w mv

A pak otevres VLC.
Menu Soubor, Open Network Stream (CTRL+N)
Zapuntikujes http/https/ftp/mms a vedle toho napises tu adresu:
mms://89.106.161.5/local/nova/2007/TNOVINY /2007-05-23_TNOVINY_11_Nektere_ban
komat_1179944709 .wmv
Pak dole v Pokrocilych nastavenich mas Stream/Save, tak to oznacis a hned
vedle toho kliknes na tlacitko Nastaveni.
V tom nastaveni zaskrtnes FILE, vedle toho napises cestu kam to ulozit,
treba C:\Bankomat.wmv a zaskrtnes Dump raw input.
Pak OK, OK. a v prehravaci vidis jak se posunuje kurzor, a az to dojede na
konec, tak to mas stazeny.

zaskrtnes Dump raw input -nezaškrtávej.Vyplň to přesně tak jak je to tučne a příspěvek výš napsaný.
Otevřeš:http://www.ceskatelevize.cz/vysilani/04.03.2008/208 562220600035-05:00-1-sama-doma.html

Začneš na stránce v prohlížeči přehrávat,klikneš na video,vlastnosti a okopíruješ si adresu playlistu

http://ct1streaming.visual.cz/new/asx/high/Samadoma -030308.asx

Používám Maxthon(IE)ten mi to normálně stáhne.

Obsah tohoto playlistu v notepadu:

<ASX VERSION="3.0">
<ENTRY>
<STARTTIME VALUE="00:46:58"/>
<DURATION VALUE="00:56:10"/>
<REF HREF="http://wm.dist.nacevi.cz/ct/high/Zpravy1200-030308. rm.wmv"/>
</ENTRY>
</ASX>

STARTTIME VALUE -tady začne můj pořad
DURATION VALUE - jak dlouho to trvá
REF HREF - adresa našeho stream videa-ne pravého videa.
To si zjistíš ve vlc při přehrávání
mms://wm.dist.nacevi.cz/ct/high/Zpravy1 200-030308.rm.wmv?MSWMExt=.asf

Stáhnul převedl V AviDemux na xvid+mp3 v avi a
Výsledek je zde:
http://www.edisk.cz/stahni/60967/test.avi_5.26MB.ht ml

Všimni si ,že do půlky ten obraz stojí,od půlky už je vše v pohodě.Mi to takhle dělá,pokud jezdcem přejíždím na určitou minutu,nebo na začátku pásme než se stream sesynchronizuje-tyhle části pak odšmiknu.

Edit// a teď jsem to převedl a ošmiknul v MediaCoderu-výsledek mi přijde ještě lepší.

EDIT2// tady je z mediacoderu http://www.edisk.cz/stahni/47268/Test_media_coder.a vi_1.49MB.html
Akurát jsem to přepísk s velikostí.:-D

---
Tak co to zkusit převíst v tom MediaCoderu?Možná to bude nejlepší.

Ahoj,dal jsem opět načíst Tvé nastavení.
Ty nešťastné 2 mb to převedlo asi za 15 sekund,celý 100 mb stream za 11 minut.
Teď to mohu konečně načíst v Ulead a sestříhat.
DÍKY !
________________________________________________ ________________

Ještě dotazy:
1-dá se dle tutorialu
Ako ulozit online vysielanie (step-by step video tutorial).
ten stream jaksi zachytit tak,aby byl pořad na sekundu přesně celý,abych jej nemusel stříhat?

2.-Madia coder má volbu Překoduj/Možnosti oříznutí - to umí ořezat video ?
I odstřihnout začátek a konec ?
Koukám,umí upravit i jas,kontrast,saturaci...
Nemáš to někde popsané ?

To jsem rád.
Add1 -nende -bohužel jsme na to nepřišli.
Add2 -ano - umí ofiknout,bohužel jen jeden výběr(takže kousek:prostředek,střed,konec patrně nehrozí)-avidemux umí.
------
Nahrál bych,převedl a v Ulead ostříhal-snaž se co nejmíň(1) převodů.
-----
tomcat5 jestli se v tom budeš vrtat a přijdeš na elegantnější řešení -napiš to sem, dík.;-)