Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejde net po vypadku prudu - chyba routera?

Zdravím

mám problém ohladom routeru Rigor 2600,

po sobotnajsom výpadku prúdu prestal fungovat net.
myslel som ze problem je u St telecomu, nakolko pri Dsl po vypadku prudu obcas nesiel, ale router ide pozapnutí elektriny asi 5 minut a potom uplne zhasne, pomoze akho vypojim na kratku dobu z elektriky a potom znova zapojim a ide zase na 5 minut.

Router napaja 3 pc pri 3 hlasilo oranzove svetlo co znamena poruchu ale net siel aj tam, dokonca aj asi 2 minutky po vypojeni kabliku z routeru.

Môže byt odpaleny router ak kratko po zapojeni ide ?

na vsetkych 3 Pc je W XP

Dakujem za odpovede

Změř síťový zdroj, jestli ten neodešel nějakou prdou ze sítě, zdali nedává víc než má, jestli to není zvlněné, neproniká síťový brum - nejlépe zkusit jiný zdroj. Router též mohl odejít do věčných lovišť již zmíněnou prdou. Nezahřívá se nadměrně? Krátce po zapnutí je studený a běží. Až se uvnitř nějaký polovodič (nakopnutý) zahřeje, vypadne to.

Ako to mam zmerat?

merac nemam ziadny len potrebujem zistit inym sposobom ci a a ko sa to da odstranit, lebo volat technika za 500 na hodinu sa mi zrovna nechce :-(

co ked necham zapnuty len 1 pc na routery pomohlo by to?

ahojte

tak net uz ide od rana, no tak som dal pre istotu moj kabel na p3 poziciu a svieti dioda na oranzovo, nemam k tomu manual svietila aj predtym na p4 na oranzovo, tak nebude zly kabel? alebo co signalizuje ta farba?

dnes zapojili elektrinu na vsetky fazy cize to mohlo byt sposobene tym.

Ahoj,

stale ten isty problem:

vcera siel cely den net prisiel som vecer zapojil som sa i ja a po 3 hodinach vypol - router signalizuje zltu diodu na mojom switchi, tak neviem ci je chyba v kabliku ale kde
cely problem ako s pripojenim ze obcas vypadne tak i so signalizáciou zltej diody je od vypadku el prudu po vichrici.

da sa to nejako overit kde je porucha ?

diky