Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nefunguje připojení k internetu přes router D-Link ve Windows Vista

Zdravím všechny a prosím o pomoc.
Popíšu jak to mám doma...internet je od providera přivedený ze switche v baráku normálním ethernet kabelem do mého PC.Donesl jsem si domů router D-Link DGL-4300 a chci ho zapojit tak,že internet do něho přivedu kabelem,z něho půjde druhý kablík do mého PC a zároveň bude router vysílat wifi signál a bude se k němu moct připojit notebook přes wifi.
To by bylo asi všechno jak bych to chtěl.

Problém:
Mám Vista na PC i na notebooku.Router je zapojený,nakonfigurovaný přes web rozhraní tak,že od providera mám pevné IP,masku,DNS - takže ty jsou naházené do routeru jako static IP a DNS.Je tam i naklonovaná MAC adresa mého PC,ze kterého se připojuju normálně pro případ,že by to provider měl ošéfované.Na síťovce v PC mám nastavené automatické získávání DHCP.To znamená,že by se router měl připojit k síti a i k netu.
Problém je ale ten,že router se připojí jenom k síti ale k internetu to prostě nejde,nechapu proc.
Teoreticky je vsechno spravne nastavene.
Jeste upresnim,ze jsem vypl IPV6,zakazal jsem interni wifi kartu v pc,restartoval i resetoval jsem router,zkousel ho odpojit ze zasuvky,pockat 15s,zapojit,nic se nestalo.
Na netu jsem nasel i reseni,ze pry vista neumi komunikovat s DHCP u nekterych routeru a tak neumi ziskat automaticky IP adresu,je to zmena v registrech,udelal jsem to a nic.

Uz jsem fakt zoufaly,protoze zadne reseni i pres velike hledani na netu me nenapada.

Prosim poradite nekdo :-)?

Diky moc,Michal

1) nejdřív ověření: připoj pc přímo k netu, bez routeru, nastav tcp/ip podle toho co ti zadal provider, vyzkoušej že jede net.

2) připoj router, bude mít nějakou interní adresu - v tom nepřehledném threadu to nehodlám hledat, dejme tomu default 192.168.0.1 / maska 255.255.255.0
poskytování adres routerem a získání počítačem můžeš nechat ručně nebo na dhcp, záleží na tobě.
ručně: počítačům přiřaď ip adresy 192.168.0.x / 255.255.255.0, jako bránu vyplň ip routeru (192.168.0.1), dns nastav podle providera.
(ve web rozhraní se připojíš na ip routeru)
pro wan stranu routeru nastavíš přesné parametry od providera. pokud ti neurčili že máš dhcp připojení, tak tam s ničím takovým nelaboruj.
ve výjimkách na firewallu si povolíš protokol icmp (=echo pro ping).
a je to.

nehodlám klikat ani na žádné fullscreen obrázky na nespolehlivém nejpomalejším serveru na světě (imageshack). textový výpis ti napsal mm jak se sem vkládá - označíš text myšem, enterem zkopíruješ do schránky, ctrl+v vyklopíš sem.
pokud ti něco stále nejede, výpis z ipconfig -all vyklop sem (ne obrázek)

konfigurací podle souseda se neřiď, pokud nemá před počítačem router bude to mít jinak.

1,vse OK,nehodlam to rozepisovat,vse je OK

2,router pripojen,adresa 192.168.0.1 maska 255.255.255.0,poskytovani adres nastaveno na DHCP od 192.168.0.100 - 192.168.0.200,pokud nastavim PC pevnou adresu dejme tomu 192.168.0.101,masku 255.255.255.0,branu IP routeru,NEfunguje.
Pokud dam ziskavat DHCP,pocitac dostane adresu 192.168.0.133 (nebo samozrejme jakoukoliv jinou).Nefunguje
Pro wan stranu routeru je samozrejme nastaveno to co mi dal provider.
Tj.
IP - 10.0.58.206
maska - 255.255.255.252
Gate - 10.0.58.205
DNS1 - 81.31.33.19
DNS2 - 194.214.224.2
To je nastaveno pevne v routeru.

Neklikej na zadne obrazky (jak se oznacuje a kopiruje text vim,diky)

IPCONFIG u ziskavani z DHCP na sitovce
Fyzicka adresa 000E-2E-A9-94-E0 (je naklonovana na routeru)
Protokol DHCP povolen - ANO
Automaticka konfigurace povolena - ANO
Adresa IP - 192.168.0.115
Maska - 255.255.255.0
Výchozí brána - 192.168.0.1
Server DHCP - 192.168.0.1
Servery DNS - 192.168.0.1

IPCONFIG u pevne nastavenych hodnot na sitovce
Fyzicka adresa 000E-2E-A9-94-E0 (je naklonovana na routeru)
Protokol DHCP povolen - NE
Adresa IP - 192.168.0.101
Maska - 255.255.255.0
Výchozí brána - 192.168.0.1
Servery DNS - 81.31.33.19

Pokud chces

Ping na 192.168.0.1 - vsechny odpovedi
Ping na 81.31.33.19(DNS)- zadna odpoved

Ono to neni jen tak jednoduchy jak si myslis. Myslis ze to ted funguje?Samozrejme ze ne.Aktualizace posledni verze firmwaru (oficialni novy firmwaer od technicke podpory D-Link a novy ovladac pro sitovku.

Ridim se konfiguraci souseda,co by mel mit jinak,ma stejnou masku,gate,DNS,vsechno krome IP kterou ma o jednu nebo dve vyssi 10.0.58.209.Proc to u nej funguje a u me ne no?

Sused ma tiez Visty? Ked ju "nenaklonujes" tak pouzije ten router urcite nejaku inu MAC? Tak mozno tu MAC kontroluje provider a naklonovana byt musi a musis zmenit MAC sietovky :-) Skus to nechat presne tak ako to fungovalo u suseda, a do tvojho PC skusit inu sietovku v PCI slote.

Ak nepomoze tak je asi nejaky zadrhel v tych vistach, to ja uz neviem a ani uz nechcem vediet, visty idem cez vikend formatovat prec z mojho HDD, ten smejd sa neda na mojom PC pouzivat.
Alebo je problem v kabli alebo za routrom (co vsetko je medzi routrom a providerom ?)

Visty nema a nechce,funguje mu to na XP - proto jsem zformatoval cely disk a nahral cistou instalaci XP - abych to vyzkousel.Visty uz s tim nemaji nic spolecneho.
Kdyz ju nenaklonuju,router ma svoji IP,zkousim dve sitovky (Ethernet,Wifi,nefunguje ani na jedne.).
Az prijede zpatky sused,tak vezmu jeho PC a napojim ho tady na muj kabel pres ten router.Jestli mi to bude fungovat doma u me nebo ne - nikdy nevis,kde muze byt chyba.