Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nový Pc...?

čau,chystám se poříďit nový pc...tenhle se mi líbil http://pc-sestavy.alza.cz/znackova-sestava-hp-pavil ion-a6240-cs-d81090.htm ,chtěl bych se zeptat jestli je dobrý.popř. jestli víte o nějakém lepším za podobnou cenu.chci jej využívat na hraní nejnovějších her a na multimédia.Taky jsem se dočetl(zde na poradně) že 4jádrový procesor nepodporuje hry,znamená to tedy že na tomto počítači nerozjedu hry?Poraďte mi prosím...

Vámi udaná sestava je jistě docela fajn a dost výkonná takřka pro většinu potřeb domácího multimediálního PC, ale pro nejnovější hry bohužel není. Její největší mínus (vzhledem k Vašemu požadavku na hry) je právě grafická karta.

Na nejnovější hry v slušných detailech/hratelnosti je dobré počítat minimálně s grafikami jako ATi Radeon HD 3850 nebo nVidia řada 8800 (např. GT).

V procesoru není problém - maximálně se stane, že nebude využitý jeho plný potenciál v závislosti na typu aplikace.

Velmi bych doporučil zkusit online konfigurátory zavedených netových obchodů,
kde si sestavíš komp přesně podle svých představ. Porovnáš ceny, dovezou ti to domů
a navíc můžeš komp vrátit, když ti nepofachčí. U tvé sestavy by stačil dvoujádrový
procesor. Pokud z nějakého důvodu trváš na čtyřjádrech, tak bez 4GB RAM
nemá ten komp smysl a měj k tomu vhodnou základní desku. Další otázkou je využití
4Quad v aplikacích. Pokud nepřevádíš video z kamery ve vysokém rozlišení,
tak ti velmi dobře poslouží i Core2Duo nebo AMD. Pro hry ve vysokém rozlišení
je akorát zatím vhodná GF 8800GT 512MB nebo vyšší, záleží na rozpočtu.

Dobře ďekuju za odpovědi...nevěďeli byste prosím o nějakém počítači v podobné ceně,ketrý by mé požadavky splňoval?Netrvám na čtyřjádráku...po pravďe se v hardware moc nevyznám a netrvám na ničem ale měl bych rád intel...dám na vaše rady,tak mi prosim zkuste ješťe navrhnou,nebo poradit nějaký pc kolem 20k Kč.Děkuju

No chtěl bych utratit tak kolem 28k Kč ale se vším všudy(i s monitorem) a myš a repráky mám
pokusil jsem se na www.czechcomputer.cz sestavit si pc-

-Intel Core2 Duo E8400 3,00GHz 6MB 1333MHz 775pin BOX -procesor
-Gigabyte GA-P31-DS3L - Intel P31 -základní deska
-Samsung SpinPoint T HD501LJ - 500GB SATA II -HDD
-Kingston DIMM 4096MB DDR II 800MHz KVR800D2N5K2/4G -RAM
-EVGA e-GeForce 9600 GT SC 512MB, PCI-E -Graficka karta
-Samsung SH-S203B OEM -Mechanika
-AeroCool AeroEngine Jr.-BK -Skříň
-Fortron ATX-450PNF 450W -Napájení
-Microsoft Windows Vista Home Premium CZ OEM -OS
-Hewlett-Packard Pavilion w2007v - LCD 20" -Monitor

vychází to na pěkných 28k Kč.Chci se zeptat jestli tam třeba něco nechybí(chlaďič tam na ukázkové sestavě taky nebyl tak já névím..) a jestli by mi ta grafika stačila na mé požadavky a ješťe jestli se z tohodle dá sestavit pc(jestli se dají spojit ty komponenty).předem dík

1) Škoda absence DVI u monitoru... I když to nemusí být až takový zásadní problém... přesto.

2) Nejsem si jist výhodností koupě EVGA 9600 GT, když za nižší cenu může být GigaByte GeForce 8800GT/512 MB (pokud k tomu není nějaký zvláštní důvod).