Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook - koupe

Dobry den,
planuji koupi notebooku, ale moc tomu nerozumim :-[ . Prala bych si abych si na nem mohla upravovat videa(pripadne prevadeni videa = nejaky lepsi procesor). Take aby mel dvd vypalovacku a wifi, i kdyz to uz je ted skoro samozrejmosti :)
Tak nak jsem projizdela Pardubicke obchody, ktere by mi vyhovovali nejvice pri pripadnem osobnim prevzeti a v nejvetsi Pardubicke vypocetce OK computers jsem si vybrala tento NB: http://okcomputers.cz/acer-5520g-502g25mi-go8600-25 0gb/d-61899/ ale opravdu tomu moc nerozumim myslite, ze by byl vhodny popride nedali by jste nejake lepsi tipy? :)

A jeste celkovy rozpocet by se mel vejit do 22000Kc :)
Predem dekuji :)

Takže z mýho pohledu: Je to Acer, takže kvalita nic moc, zázraky nečekej.

Já už se v HW moc neorientuju, ale řekl bych, že procesor je 64 bitovej (což je určitě modernější než 32 bitovej, ale pozor na operační systém). Paměti je dost (pokud jí může být někdy vůbec dost, 2 GB by měly bez prosblémů stačit). O grafické kartě nic nevím. Kapacita pevnýho disku mi přijde na noťas obrovská :-), to je dobrá věc. Rozlišení displeje je širokoúhlý, chvilku si na to budeš zvykat (a pak na širokoúhlej už nikdy nedáš dopustit).

Noťas nemá BlueTooth (např. pro připojené mobilu), ale to se dá vyřešit koupí adaptéru do USB - budeš-li to potřebovat. Čtyři USB jsou velkou výhodou.

Pozor na slot Express Card - je moderní, ale spousta karet je dostupných jen jako PCMCIA, taková ti nebude fungovat. Nevíš-li o co jde, asi to nebudeš potřebovat.

Na výdrž "až" tři hodiny zapomeň, počítej tak dvěapůl a nebudeš zklamaná. S napájecím adaptérem to bude mít 3 kila - to je těžká kráva, dost se nataháš.

Operační systém je v ceně - velká výhoda.

Víc asi nepovím. Na video dostačující po všech stránkách.

Pavel

Diky aspon nejaka reakce ;) sice tak pul na pul si me rozvyklal :) tudiz zda se ti to za ty penize vyhodne?
A proc myslis ze Acer je spatny?Presne nerozumim tomu 64bitovej vcem je vyhoda/nevyhoda v souvislosti s OS?
Sirokouhly nevadi...BlueTooth nevyuziju(mobil pres usb kabel)PCMCIA/EC snad nevyuziju ;)
Vydrz dve apul hodiny i to je dobre ne?

zda se ti to za ty penize vyhodne?

To si musíš zvážit sama. Každej máme jiný preference. Nu, řekla bych, že předraženej není. Možná jinde za stejný peníze dostaneš víc, to já nevím.

A proc myslis ze Acer je spatny?

To záleží na tom, co považuješ za špatný. Prostě je to low-endovej výrobce (zejména nižších modelů) a nízká cena se musí někde projevit. Hádej kde? Na kvalitě.

Presne nerozumim tomu 64bitovej vcem je vyhoda/nevyhoda v souvislosti s OS?

Operační systřém už na tom noťasu je, tak to neřeš. Info si můžeš najít přes google.com - na to já nemám čas.

Jestli je pro tebe výdrž dvěapůl hodiny dostačující, pak je to OK.

Pavel