Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zaloha cd

Mam originalni CD s hrou
Chci si udelat zalohu kdyby se mi poskrabalo.
Mam program clonecd ale nevim jak originalku zazalohovat.Uz jsem zkousel snad vsechny zpusoby ale po kazdem vypaleni mi to napise pri spusteni hry vlozte originalci cd.DIky

Tohle se neřeší zálohou CD. Ono je stejně otravné před spuštěním hry dávat do mechaniky originál jako zálohu. Podívej se po netu, zda existuje pro tu hru nějaký no_cd_patch nebo něco podobného. Někdy funguje i virtuální mechanika.
Google jistě poradí.

Na CD bude patrně ochrana, kterou CloneCD nezkopíruje.
Bohužel překonáváním ochrany se navíc dostáváš do rozporu s Autorským zákonem :-|

Pirát použije No-CD crack a je za vodou. Kupující, když se mu médium zničí, může kupovat znova. Použije-li kupující kvůli ochraně média tentýž No-CD patch, stává se svým způsobem taky pirátem (obcházení ochrany, bla bla...) Holt taková je to dnes licenční politika (většinou).

Zlatý Steam (firmy Valve), kde stačí pouze login a heslo k účtu. Žádné CD/DVD netřeba, možno instalovat bez omezení (možno hrát ale jen z jednoho místa ve stejný okamžik). Koupím nový PC, lognu se ke svému účtu a pokud nemám zálohy her, nic se neděje. Vše si mohu znova stáhnout.

nicméně má pravdu. Promiň, ale kdyby ses v problematice ochran orientoval, budeš vědět, že některá média NEJSOU ZKOPÍROVATELNÁ a celé se to v nejlepším případě řeší emulací.

Rovněž má pravdu s aut. zákonem. Kopírovat můžeš pouze taková média, která nejsou chráněna ochranou proti kopírování. Pokud ochrana existuje, její prolomení není legální. Je to sice na hlavu (koupil jsem si licenci na SW, ne ochranu), ale zákon je zákon.