Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PHP komunikace pres proxy

Ahoj panove,

resim problem integrace mashupu s googlem v nasi siti, ale z bezpecnostnich duvodu mame zakazanou komunikaci aplikacniho serveru s internetem (tedy pripojeni aplikace k google api). Bohuzel to je potreba pro funkcionalitu, kterou chci.

Spravce mi navrhl komunikaci pres firemni proxy. Mohli byste mi nejak nazorne poradit jak zaridit, aby se jeden tento pozadavek poslal a vratil pres proxy?

Jediná zmena v aplikácií je iba v tom, že nekomunikuješ priamo so serverom, s ktorým chceš, ale všetky požiadavky smeruješ na proxy a pri HTTP metóde zadávaš absolútnu URL. V prípade, že proxy vyžaduje autentifikáciu, tak doplníš do požiadaviek príslušné HTTP hlavičky.

nijak to je zakazane. aplikacni server ma zakazano se pripojit na jiny server na netu a tohle ja prave potrebuju a proto mi spravce zridil ucet na proxy, ktera toto povoleno ma. takze ja bych potreboval pred spustenim tohoto skriptu otevrit jakesi spojeni na tu proxy a chvili hnat pozadavky pres ni. idealne tak, abych to nemusel nikterak resit - treba jako funguje vpn, jenom otevru a neresim nikde routovani pres ni...