Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno UPGRADE starsieho PC

Dobry den, chcel by som poprosit o radu, ci niekto nahodou nema skusenosti s MB MSI 845PE Max(-L) ( strucny popis clanek.php ) jedna sa o to ze znamy si kupil PC s touto MB. Mal by som 2 otazky:

- V popise je pisane Ramky DDR333/DDR266 ja mam k dispozicii 2x 512MB DDR400 Kingston CL2,5 tak ci mu to ta doska zvladne.

- Znamy by sa chcel hrat aj hry tak som mu odporucil VGA Gigabyte GeForce 7600 GS, AGP, 256MB, 128 bit, DDRII, F. Ta doska podporuje AGP 4x a GK je AGP 8x tak ci to ta doska zvladne:-)

PS: Oplati sa vobec do takeho PC investovat aby stacil na hry starsieho data tak 2-3roky naspat..:)

PS2: Procesor som neidentifikoval ale predpokladam ze je tam nejaky Celeron asi 1,6Ghz , zdroj je neznackovy 300W, a 20GB a 40GB disky, dve napalovacky. Je tam toho dost ale myslim ze ta 7600GS nema az taku spotrebu tak to hadam ten zdroj vydrzi...

S Ram by něměl být problém pojedou podtaktované a grafika by taky měla jet ale ten zdroj silně nedoporučuji podle mě asi bude lepší rovnou koupit nový PC protože CPU celeron je na hry nedostačující. Když koupíš AMD X2 a desku s integrovanou grafikou s čipsetem AMD tak bude podle mě výkon ve hrách ještě větší než s tím celeronem.

No když koupí nějakou levnou desku třeba tuhle:
http://www.netfox.cz/eshop/default.asp?cls=stoitem& stiid=59901 za 1033,-
a k tomu nějakej levnej CPU třeba tenhle:
http://www.netfox.cz/eshop/default.asp?cls=stoitem& stiid=26456 za 1197,-
a ještě nějaký paměti:
http://www.netfox.cz/eshop/default.asp?cls=stoitem& stiid=28092 za 464,-
No tak nevím jak na Slovensku ale tady by to vyšlo na 2694,-Kč
A zbytek by mohl dodat z té sestavy co má ted možná by stačil i ten zdroj když by měl jen integrovanou grafiku. No a gdyby prodal tu desku s CPU a RAM co ma ted tak by mu ten Upgrade na moc nepřišel a měl by docela dobrej novej PC se zárukou a Dvoujádrovým CPU.

Při dnešních cenách to nemá smysl. Starý celeron 1.6ghz se 128kilo cache nerozjede žádnou normální dnešní hru, takže výměna grafické karty nepřinese nějaké výrazné zrychlení spíš bych řekl zklamaní. A koupí grafiky v provedení AGP se následně majitel dostane do pasti, protože kdyby chtěl upgradovat procesor tak musí i desku a agp kartu nevyužije. Stejně tak nevyužije ty paměti co teď koupí.

Buď tam přidat ramku ideálně jetou a nechat to "na internet" nebo do toho švihnout pořádně. Pak je další věc a to je že dnešní desky mají jen jeden ide.

Tady v čr by bylo nejlepší prodat to za 1500-2000 a koupit nový za cca 7000 s tím že grafika se dokoupí až budou peníze. Pořád lepší než vyhodit 2700sk z okna.