Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nefunkční USB trochu jinak

Tak a opět já...

Četl jsem zde několik příspěvků na téma nefunkční Flash disk. Ani jeden však nesedí mému problému. Už opravdu nevím, co zkusit... Když už jsem s Vaší pomocí překonal většinu problémů s HDD, tak jsem netušil, že se přidá ještě flash :(. Je to SanDisk Cruzer Micro 4GB. Je nový. Zkoušel jsem na něj Linuxy a fungovaly jen na jedno použití, tak jsem s nima skončil. Ještě dnes jsem je tam ale měl a chtěl jsem flash přemazat, protože když jsem ho zapojil, tak se hlásilo jen 800 MB a zbytek, co WIN nepozná (ext3) se nehlásilo. Tak jsem se rozhodl ho zformátovat. Když jsem konečně našel ne moc leg. programek na upravu partitions, který POZNÁ USB, tak jsem usb zformatoval... poté bezpečně odpojil a připojil. Dole se objeví (vpravo dole) klasická ikonka Bezpečně odpojit zařízení a v ní onen flash disk, ale nikde jinde neni po Flashi vidu ani slechu. Nemohu se na něj dostat. Když ho připojím, tak slavně bliká, pak zhasne po chvíli a furt nic. Zkoušel jsem formát ještě jednou, ale bez výsledku. Poradíte mi někdo prosíím???

Možná byste mohl prozradit onen tajemný program (jako by nestačil správce disků v systému). Předpokládám, že si pletete pojmy formátovat a vytvořit/zrušit oddíl. Váš problém může být dvojího charakteru. Systém souborů na disku je takový, který Windows nerozpoznají, a nebo - a to je pravděpodobnější - jste zrušil na disku veškeré oddíly a je třeba je znovu vytvořit. Teprve pak je disku přiřazeno písmenko a je možné něco formátovat.