Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bezpečnostní a údržbářské programy

Dobrý večer,právě se chystám na reinstal windows(XP profesional sp2),kvůli virům,testoval jsem eset smart security(bezpečnostní balík) no a musím říct,že starší verze a to pouze nod32(bez jakýchkoliv jiných udělátek,kromě antispyware),se teda pochlapila víc.Dodržoval jsem všechna pravidla o bezpečném brouzdání po netu a za dva dny mi vir odstřeli ovladače grafiky a následně si výborně poradil se zvukovkou,kterou kompl ani za boha nemůže použí,ani po nainstalování driverů.Proto se ptám,máte nějaké osvědčené programy,které vás nikdy nezklamaly.Jaká je asi nejlepší kombinace Antivirus,Antispyware,Firewall + nějaké ty serpetičky(OandO defrag atd.)?Ještě jsem se chtěl zeptat,je lepší sp2,nebo sp3?Několik lidí mi toitiž řeklo,že pro sp3 není moc důvodů,je to pravda?

Moc dík za rady.:-D:beer:

Žádnou ideální kombinaci nenajdeš, je to otázka
co kdo preferuje a co komu vyhovuje.

Firewall jsem měl 2x v životě asi 14 dní a letěl z kompu
velice rychle, určitě budu označen jako výjimka.
AdAware, SpyBot, SuperAntiSpyware free se hodí,
vše najdeš na Slunečnici i jinde, Google nezklame.

pro úplnost tu chybí podstatná informace - pokud jsi většinu pc života strávil za win9x/me, u nich firewall fak není nezbytně nutný, koneckonců hw leckterých těchto pc je rád že vůbec dýchá, a na sw firewall v ram nemá místo.
(jenže win9x/me mají s normálním operačním systémem společného asi totéž jako magnetická tabulka s televizí)

používání různých "AdAware, SpyBot, SuperAntiSpyware" pak řeší až následky provozu bez obousměrného firewallu, a hlavně bez omezeného uživatelského účtu.
půl zeměkoule používá antiviry a antispyware, a stejně nakonec zahnojují net logy z hijackthis ať za ně někdo řeší jejich průsery.

ale jak pravíš: každému vyhovuje něco jiného, a když někoho baví léčit až následky, proč ne.

Poslední rok jedu na W2000 SP4 přesně s těmito programy, no firewall.
Tyhle programy mají i prevenci, dobře nakrmený hosts je základ.
V pohodě jako Admin, navštěvuji stránky velice pestrého spektra zájmů
a prostě nic se neděje. Mnohokrát jsem v pýše žádal o vysvětlení a jen jednou
byl učiněn dost solidní pokus. Mám dojem, že se v ohledu programů
zajišťujících pocit sucha, bezpečí a jistoty s leckým neshodnu,
to však neznamená, že nemám pravdu. Vyloženě se mi zdá, že firewall
akorát otravuje a že ho dokážou nahradit jiné programy.

že já sem klikal :-/
to f.:

..to však neznamená, že nemám pravdu.

omez se prosím na konstatování, že máš svou pravdu, ale nepleť hlavu nebožákům, kteří pořádají dostihy na nej programy bez kterých by jejich pc miláček zřejmě zdechnul.

dobře si pamatuju dobu blasterů a sasserů, i tvé tehdejší nepochopení, jaktože se tvé win me nemohou síťovým červem nakazit a že jsou tedy lepší technologií než "nt".

taky není důvod proč by ses ty nebo já nebo kdokoli jiný musel s někým shodnout, nejsme národní fronta. cest k zabezpečení pc je víc, ale to si nemusíme přednášet, ani to žádné pravdy nepopírá či nepotvrzuje.

já třeba pohrdám antiviry a antispywary - první a poslední spyware jsem chytil z ankety živě pod ie+win98 (v minulém století, tehdy se tomu spyware ještě neříkalo), svůj první vir loni - bohužel u toho krámu s doménovou instalací nejsem tak zcela jeho admoš.

ad otravující firewall: to přesně sedí třeba na známý comodo, zkusil jsem a na toto nemám nervy. ale vůbec to neznamená že neexistuje jiný použitelný fw.

a v ledničce došlo pivo, shit.