Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem NEnastavit zapnuti pomoci klavesnice

Cus, mam PC, ktere vypinam jen do usporneho rezimu S3.

Bohuzel ale omylem zmacknu nejakou klavesu na klavesnici a PC se pusti, to same, kdyz kliknu na mys (kdyz jen mysi pohnu tak ne).

Koukal jsem do Biosu (AMI) a je tam nejaka moznost nastaveni zapnuti PC pomoci ruznych veci vcetne klavesnice a mysi, ale vse je na disabled.

Chtel bych, aby se PC poustelo z usporneho rezimu jen napajecim tlacitkem stejne jako to je u dalsich dvou PC, ktere mam (obe Award Bios).

Nevite jak to nastavit ? (Pripadne, kdyz to nejde v Biosu, mohlo by to jit nastavit z windows nebo to je asi blbost co?)

Este moze byt nastavenie v spravca zariadeni - klavesnica - pravy klik - vlastnosti - karta power management - povolit aby toto zariadenie prebudzalo blablabla, to iste v spravca zariadeni - mys.
Zavisi to od dosky (od toho ci to BIOS dosky cez ACPI da k dispozicii OS, potom plati to co nastavis v OS).

P.S. ak vyssieuvedene nemas, tak skusit upgrade BIOSu, a skontrolovat poriadne vsetky nastavenia v BIOSe, ak nic nepomoze tak mas smolu, oni sa cinski vyrobcovia dosiek s tym moc neseru. Keby si vedel co ja som zazil teraz s jednou "novou" doskou od MSI (bohuzial nic ine nove na s.939 uz sa tu v okoli zohnat nedalo a potreboval som s.939), normalne som si disassembloval BIOS a opatchoval ho, lebo to co tito MSI cinania predavaju tak to je co sa tyka BIOSu jeden neotestovany nedorobok (neslo PXE vypnut aj ked bolo disabled, furt to pri starte vrzgalo s disketovkou apod, s S3 sa radsej ani nezaoberam, to na tej doske urcite nefunguje tak ako ma :)

P.S.2. inac pouzivat S3 namiesto vypinania nie je dobre ptz. ak vypnu prud pocas S3 tak mozes prist o nejake neulozene data prip. sa mozu aj posahat napr. registry Win apod ak to Win pred S3 neulozi na disk (neviem ci Win vyprazdnuje diskovu cache z RAM pred S3)