Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknutoVyřešeno Jakou laserovou, barevnou tiskarnu?

Ahoj,

nevite nekdo jakou koupit barevnou laserovou tiskarnu a popripade jestli to vubec ma smysl? Barevne se bude tisknout minimalne, ale je to jeden z pozadavku. Dalsi jsou pokud mozno spolehlivou a levnou. Pokud tohle nejde zkombinovat, tak jakou koupit cernobilou? Je to pro kamose, ktery se v tom stejne jako ja nevyzna. Mel barevny Canon za cca 15t., ale porad to vysycha. Tech 15t. neni uz ochoten za to dat.

Dik.

No podle mě i ta nejlevnější Barevná laserovka tiskne obstojně ale jde o to že výměna všech tonerů přijde na pěknej balík v průměru tak 4000 - 5000,-kč takže v tomhle ohledu je to podle mě docela drahej špás ne každýmu se chce vrážet jednou za čas takovou pálku do tiskárny podle mě by asi stačila černobílá a na barevnej tisk Inkoustová bratr má Canon iP5000 a je s tím spokojen i když na tom málo tiskne tak nevysychá a inkousty si plní ručně z lahviček a vyjde mu barevnej tisk hodně levně.

já bych na příležitostné tiskání koupil HP CLJ1600, je levná a spotřebák je rovněž relativně levný (v mezích možností a s ohledem na cenu tiskárny) - samozřejmě to nejde srovnat s mou extraobstarožní HP LJ4, která za 2000Kč potiskne s originálním tonerem 8800 stran 8-)

NEKUPUJ TO!!! Na fotky se nehodí - spíš obchodní grafika (jen 600x600DPI). Profi HP lasery mají 1200x1200 (a cenu jinde).
HP u tonerů těchto low-end tiskáren vymysleli tzv. Smart chip, který počítá stránky! Prdel je, že ti odpočítá 4 tis str. a nepustí tě dál ani v ČB tisku. Dále i když netiskneš např. modrou, stále počítá - indikuje otočení bubnu s tonery. Další zkušenost - vyměníš chip a vydojíš dalších 30-50%, tzn. že tonery opravdu, ale opravdu nejsou prázdné, i když chtějí vyměnit.
Navíc ji koupíš s tzv. startovacím kitem = barvy na 2tis str. Obrazový válec s chipem je plnohodnotný - 6tis str.
U hp 1500/2500 šly tydlety chipy resetovat - u řady 1600/2600 už ne. A bez chipu to nejede.
Taky koukni kolik stojí 4 barvy a opt. válec.
Neoriginály mívají problém se stěrkama na válcích cartridge.
Je to opět politika jako u inkoustu - tiskárnu máš zadarmo a na spořebáku se napakujem.
Za ty prachy bych rači koupil levný ČB laser a rozunmý inkoust na fotky - ale ne HP (odchází podavače).
Zmíněné tiskárny mám obě a k tomu veterána ČB HP 6P - poslední tiskárnu, kdy HP ješte bylo HP - před 13ti rokama stála 34tis.

Cetl jem jeste jine forum a tam zase u HP je popisovano, ze kontroluje nejaky chip na toneru ci co a kdyz je starsiho data, ale stale funkcni a plny, hlasi problem a lze to vyresit posunutim hodin v PC !!! Takovym chovanim HP jsem zcela znechucen a tiskarnu, kterou ted budu kupovat, si koupim od jineho vyrobce.