Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Podivný smrad z DVD mechaniky - je čeho se obávat

Ahoj, sedím u počítače, dělám si něco a najednou cítím smrad jako kouř. Blesku rychle skáču pod stůl a trhám kabel ze zásuvky. Postupně očuchávám všechny součásti počítače - začínám u zdroje, nic. Dále přes procesor po chipset a grafiku a mosfety na desce nic. Takhle dojdu až k DVD-mechanice, z ní něco mírného čpělo. Jinak CD i DVD čte normálně. Zdroj mám Euroshit, takže nevím, jestli případný zkrat vydrží celý. Nevíte, jak projet celou mechaniku, jestli je úplně v pořádku. Mám ji odpojit nebo to může být smrad z tepla roztočeného CD uvnitř?

OK, zatím tam hodím jednu DVD-ROM, kterou mám na druhém PC a tuhle dám běžet do nějakého AT křápu 24h denně. Pokud po 5 dnech nic (bez smradu), dám ji nazpět. Mám ještě 1 dotaz: Jsou proti zkratu Fortrony a Chieftecy odolné nebo je taky můžu hodit i s bednou a se vším do popelnice po zkratu?

Jo a přežil by to i můj Euroshit?

Zdroj sa pri skrate vypne alebo pokazi. Ak sa nevypol ani nepokazil tak tam nebol "skrat" (aspon nie skrat taky ktory by nieco urobil so zdrojom).
Ak nieco smrdi to este neznamena ze tam je skrat, mohol aj vysycat elektrolyt alebo sa odpalit nejaky polovodic v mechanike cim sposobil rozzhavenie suciastok apod. to ale neznamena ze s tym mal zdroj nejaky problem, mohol byt pretazeny ale voci tomu zvyknu mat zdroje tiez ochranu (= vypol by sa).
PC zdroj bezproblemov rozhavi cokolvek a ani pri tom nemusi byt pretazeny. Malu suciastku rozzhavis na >150°C aj 10 wattmi, zdroj vie dodat aj 400W.

P.S. ak smrdela nejaka guma tak je otazne preco smrdela (tebe sa mechanika zhavi tak ze to az pali gumu? To ju mas kde, vo vzduchotesnej krabici? Moja mechanika nezvykne mat viac ako 40°C teplo sa predsa odvadza na kejs :)