Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nizkovykonovy ATX zdroj, nevite o necem?

Dobreho dne preji vsem.
Tak jsem si daval dohromady idealni sestavicku na PtP wifi spoj a dosel jsem k hroznemu zjisteni. Zdroj vychazi jako zarucene nejdrazsi komponenta. Nevi nekdo, kde by se dal sehnat ATX zdroj, tak 50W ( odber je tedy jeste mensi, 30-35W ) s 12V napajenim za mene nez 1500,-? Me to prijde jako dost nekrestanska cena.

Mnou nedavno zminovane Intel Little valley. Ta ma ATX napajeni vcetne kosticky. Jinak pomer cena/vykon/prikon je neprekonatelny. Ve srovnani alix board ( ktera ma zminene 12V napajeni ) ma frekvenci procesoru tretinovou a pamet integrovanou ctvrtinovou. Je fakt, ze ma polovicni prikon, ale 15 vs 30 watu :-). Bohuzel si chci zaexperimentovat a protlacit vzduchem co nejvezsi rychlost a alix nema dostecny vykon.

Mam tu jeden stary 200W, ale dle vahy (chlazeni) si myslim, ze to bude max. 50W ]:)

Jinak je to jiz nekolik let, co jsem kdesi (??? zive.cz ???) videl clanek o adapteru, ktery dela z ntb. zdroje ATX napajeni pro nizke vykony. Skoda, ze ho nemohu najit. Take se jednalo o ultratichy PC s min. energetickou narocnosti. (ani jeden chladic)

Zkus sehnat zdroj ze starších Dell PC (např. Optiplex GX150), mají výkon 110W a je na nich opravdu tichý větráček, rozměrově je asi 4 x 8 x 25cm, oproti klasickýmu ATX nemá -5V, jinak je to stejný. Jeden takovej mám doma, ale nechávám si ho na bastlení.

Mám doma plonkovní zdroj se vším, co potřebuješ (ATX + ATX12V + 2x HDD Molex). Je výrobcem určen k trvalému pasivnímu provozu, kdy bez chlazení dodává 120W, s ventilátorem může dle výrobce jet trvale na 150W.

Fotku PC s ním najdeš v tomhle threadu: http://pc.poradna.net/question/view/182926-fanless- pc#re-183872

Jak i z té fotky vyplývá, samotný zdroj není snadno zaměnitelný - co se montážních děr týče - s klasickými zdroji. A samozřejmě díky tomu, že se nedodával v žádné piksle, je na něm běžně nahmatatelné nebezpečné napětí. A i když napájel jen to, co je vidět na fotce, tak docela hřál.

Víc než pětikilo za něj nechci, tak kdybys měl zájem o další info...