Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Problém s tuhnutím PC v hrách

Přeji pěkný den všem, kteří by mi mohli nějak pomoci. Jde o to, že při hraní jakékoliv hry (NFS Carbon,The Sims 2...) mi po několika málo minutách se kousne počítač a jediné řešení je pouze restart :-/.

Moje sestava je tato:

Procesor: AMD Athlon 64bit 3800+ @ 2,75Ghz (1,45V) - teploty v rozmezí od 35 do 50°C (chladič Nexus AXM 8200)
Paměti: DDR kingston Hyper X 400Mhz,PC 3200 2x512MB dual channel kit, (Časování - TRAS - 8T,TRCD 3T, TRP 3T, TCL 2,5 a Command Rate 1T)
Základní deska: MSI K8N - Neo4-F,socket 939 (čipset Nforce 4 )
Zdroj: Coller Master extreme edition 430W
Grafická karta: ATI RX2600XT Diamond 512MB DDR4,PCIe (používám ATI catalist control center)
Disky: 2x Seagate Baracuda 80GB, rozhraní PATA (C: ST 380011A a D: ST3802110A)
OS: Win XP SP2
Mechanika: Teac W520GS

Nedávno jsem připojoval ještě jeden disk (Seagate ST3320620AS 320GB,SATA 300 - přepnuto Jumperem na SATA 150),takže v jeden okamžik jsem měl v PC 3 disky.
Nyní ho mám odpojený a problém stále přetrvává.Teďka předchvílí, jsem si něčeho všiml.Při spuštění NFS Carbon,tak když nastavím detaily na max ale bez filtrování či vyhlazování,tak se mi to nekousne.V momentě ale kdy nastavím anozotropní vyhlazování na 2x,tak hraji max. 5 minut pak se PC celé zasekne..Je to známka toho, že je slabej zdroj? (vypadá to, že čím větší detaily,tím grafika odebírá více energie...asi celekm logické..:-|)
Předem děkuji za odpověď

Takže jsem si stáhl, jak ATitray tool,tak i Riva Tunner.Teploty na grafice mi program ukazuje do 40°C při hraní her a při nečinosti tak 18°C,takže myslím, že teploty budou asi OK. (asi RX 2600XT není asi tak velkej topič,nemá přídavné napájení..měla by míti spotřebu do 75W.Takže asi to bude tím zdrojem.
díky moc