Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem chybové hlášení (Ide kabel)

Dobrý den!
Problém s chyb.hlášením v prohlížeči událostí-systém.(při každém spuštění PC a restartu)
-na\Device\Ide\Ideport1 byla zjištěna chyba parity
-ovladač odolný vůči chybám nemohl přečíst diskové struktury z disku 1
-ovladač zjistil chybu řadiče na \Device\hardisk1\D
Systém zatím běží(až na ty chybové hlášení)..nevím,ale jak dlouho?:-(
Co s tím může být..?
Díky VŠEM za odpověď

Přesto že to vypadá vyřešeno, dle mých zkušeností se bude chyba brzy opakovat. Měl jsem něco podobného, s tím rozdílem že to začínalo chybou řadiče na CDROm1/0. Pak se to rozšířilo na HDD, výměnou kabelu to dalo na pár týdnů pokoj, potom selhávání instalací, vytrácení dat při zápisech a čtení atd. Byla to skutečně fyzická chyba řadiče desky, patrně už "vrozená". Těžko se to poznává. Nakrátko pomůže interní PCI řadič, ale perspektiva je jediná: nová deska.