Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Fotky z PC do mail. schránky. . . . . .

Ahoj všem radilkům :-), chci se zeptat, jak dostanu fotky z počítače do svojí mailové schránky? A jak je mám přiložit k tomu textu, když ten text chci poslat i s fotkama? Ještě jedna otázka - kde mám sehnat programy - Word a Excel a kolik to stojí, a až je budu mít, dokážu je sama nainstalovat? Díkec za odpověď Marcela, Brno

Jak poslat fotky mailem:
1. Kliknu na fotku pravým myšítkem a otevře se mi kontextová nabídka. V ní najedu na Odeslat a kliknu na příjemce pošty. Otevře se mi okno s poštovním klientem a já můžu vyplnit adresu, text a chci li přidat další fotku kliknu na (teď už záleží na klientovi který používáš) třeba Vložit - Obrázek, nebo Přidat ....
2. Otevřu klienta, vyplním adresu, věc, text a pak kliknu na Přiložit k emailu soubor. Otevře se ti okno, ve kterém se proklikáš k fotce, kterou chceš poslat.

fotky do mailu:
zvaž jaké jsou. pokud rozumné zmenšeniny které se při prohlížení vejdou na monitor počítače (zhruba do velikosti 1024*768 bodů), přidej je jako přílohy - viz nabídka tvého mailovacího programu nebo webového rozhraní - a někomu to pošli.
pokud to jsou 6mpx originály z kompaktu, radši se ujisti že o to vůbec někdo stojí. fotku 3000*2000 bodů si na svém monitoru nikdo neprohlédne, a proč se tahat s megabajtovým humusem. pokud je přesto toužíš někomu (více lidem) poslat, radši je zazipuj s heslem, a ulož na web třeba na www.ulozto.cz. známým pak pošli odkaz.

word a excel: http://www.microsoft.com/cze/office/suites/home/stu denth.mspx
pokud ti to připadá moc, nebo nesplňuješ podmínky akce, nebo nechceš otravovat okolí novou nekompatibilní verzí 2007, nainstaluj si open office.

zda dokážeš sama nainstalovat: uvidíš.