Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem rozdělit disk

Pěkný večer,přeji,chtěl bych poprosit o pomoc a radu,sám jsem si instalovat pc,moc tomu nerozumím.Zpočátku vše bylo o.k.,později začaly problémy se zpomalováním,sekáním apod.,poradili mi,že mám rozdělit disk na c + d.mám zatím pouze C.Lze to nyní nějak napravit? Používám w xp-home
Děkuji,Dušan

rozdělení disku na systém a data není sice lék na sekání systému, ale je to možnost jak systém, který si uživatel sám zabordelí-zaviruje-zničí, prostě smazat a bez ztráty dat načisto instalovat znova.

jenže dělení disku na kterém je prakticky nepoužitelný systém promíchaný s uživatelskými daty je celkem delikátní děc. ne že by to nešlo, ale pravděpodobně nemáš vhodné nástroje, taky to chce si vždy po každém kroku umět poradit.
navrhoval bych:
- pojmenuj si svůj starý disk
- sežeň si někde menší disk, dělaly se snad 13/20/40gb, zapoj ho v pc jako první, na něj si nainstaluj systém (disky od sebe poznáš při instalaci podle jmen:)
- tvůj starý disk nech jen jako datový; zavirované a zaspywarované adresáře \windows a \program files z něj pak prostě vymaž.