Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Porucha

Zdravim, mám problém. Nechal sem přes noc zaplej počítač, a asi byl výpad elektřiny, a vypnul se. Ráno sem ho zapnul, ale jakmile třeba půstim něco ve WMP, nebo zapnu něco náročnějšího, jako hru, nebo pustim nějakou samostatnou operaci jako vypalování, komp se zasekne, a jediný, co funguje, je kursor. Klávesnice přestane fungovat, kursor se sice hejbe, ale všechno je zamrzlý, takže mi to je k ničemu. Jakmile to zamrznutí nastane, nezbývá nic jinýho, než celej počítač restartovat. Jo a když v Mozille začnu něco stahovat, okno Správce Stahování vůbec nevyskočí, prostě se přes noc stalo něco divnýho. Nejhorší je, že data, který nemám vypálený, už asi stejně nevypálim, protože jakmile pustim Nero apod., zamrzne to a mužu to celý resetovat. Leda to přenést na 4GB flashce, ale nevim.
Nemá někdo nějakou radu? Fakt nevim, co dělat. Když počítač zapnu, sem dost omezenej, protože jediný, co mužu, je jen brouzdat po netu nebo bejt na ICQ, ale obojího už mám dost.
PROSÍÍÍM POMOCTE!!! Díky

Vskutku inteligentní předmět.:i:

Já ti asi moc neporadím, když to bylo takto rázově, Je asi proto trochu nesmysl radit profouknout všechny chladiče v počítači a vyčistit od prachu, ale tak jako tak bych to udělal, jestli je počítač zaprasený.

Nejsem zas takový odborník, ale s tím tvým předmětem sem asi málokdo zabrouzdá.

Napřed zkus Bod Obnovení, ten asi jako obvykle nemáš.
Máš Body Obnovení v jiných programech? Možná nevíš,
že spousta programů si to dělá automaticky, to jen na okraj.
Přeinstaluj drivery k desce + nový DirectX 9.0c,
zkontroluj režim UDMA na řadičích IDE/ATAPI, musejí být
v režimu UDMA hlavně tedy v Aktuálním režimu.

Tož bych ve zkratce doporučil: dzigni na Správce zařízení,
podívej se na IDE/ATAPI kanály a jejich režimy!
Nastav UDMA xy pro Aktuální režim a restartuj.
Jestli i po restartu nebude Aktuální režim UDMA xy,
pak budeš muset odebrat nejlíp všechny IDE/ATAPI řadiče
a restartovat komp. Znova zkontroluj režim přenosu.
Už by to mělo fungovat OK.