Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak najumperovat SCSI disk?

Zdravím, před časem jsme tu došly k závěru že můj SCSI řadič nepasuje k mé desce protože je moc starý (řadič) tak jsem koupil jiný a ten už funguje :-) ale disk mi stejně nenajde...mám IBM DCAS-34330 a řadič Adaptec AHA-2944UW obě zařízení jsou 50pinová a propojená kabelem se třemi konektory (prostřední je volný) na disku mám jumpery na "SCSI Term On" a "ID 0" mám dát ještě nějaký? Mám něco nastavit v BIOSu řadiče? Díky všem moc moc moc.....už jsem bezradný. Tady jsou jumpery na mém disku:

http://www.hitachigst.com/hdd/support/dcas/dcasjum. htm

v BIOSu řadiče bys měl správně nastavit terminaci. Tvůj řadič je Wide, tj. musí mít i alespoň jeden 68pin konektor.

Dále se ubezpeč, že nemáš na MB žádný přídavný IDE řadič (typicky "přídavné" SATA a PATA porty). Pokud máš, v BIOSu desky bys je měl vypnout, protože mohou interferovat s BIOSem SCSI karty.

Máš to hned na straně č.2 - je tam v tabulce popsáno, jak máš co nastavit (v případě pouze 50-pin kabelu nastavit volby ON - ON )

Mimochodem, tento řadič je výlučně typu differential, musíš se ujistit, že i disk má stejnž typ komunikačního rozhraní!

P.S. (než se zeptáš ;-)): rozdíl mezi differential a single-ended je ten, že differential používá jako piny vstupy + a - operačního zesilovače, kdežto single-ended klasický datový signál a GND

a můžu se optat? Co si slibuješ od SCSI řadiče? Obzvláště dneska, kdy SATA (a disky pro něj dostupné) je násobně rychlejší než tyto obstarožní řadiče a disky?

SCSI mělo smysl v dobách PIO režimů, dnes už je v segmentu pracovních stanic a malých serverů dávno vytlačeno SAS či dokonce SATA

Já vím že to "není normální jít do SCSI" ale mě to láká proto že vím o levných starších SCSI discích které jsou levnější než ATA a o SATA ani nemluvě....a taky mě stavění a zlepšování mího kompu baví....takže je to prostě "zábava" no ;-) A taky jde o to "poznat něco nevého" ono jít do krámu a koupit si nový SATA disk a pak ho jen "píchnout" do kompa to mě nebaví :)) Mě baví překonávat tyhle překážky ;-) Ale už by to fachat mohlo no :.( Mám dva řadiče a pořád nic....tak tedy seženu ten differencial disk a snad už to pojede.....zatím dík a pokud by to bylo možné mohl by si mi dát mail nebo icq? Já jen abyjsme to tu zbytečně "nezaplácávaly" a že bych se tě před koupí dalšího disku radči optal jestli to je ten co mi pojede :-D. Díky.

Díky za ochotu-ale tak jsem našel třeba tenhle http://www-zeuthen.desy.de/apewww/APE/hardware/apem aster/IBM_DNES.pdf a tam píšou toto: SE/LVD to znamená že může ten disk podporovat oba režimy? Promiň že tě otravuju ale pokud máš nějakej link kde si to můžu (česky) sám přečíst a "prostudovat" tak bych ti byl vděčný.....ale nic jsem nenašel....jen takové ty encyklopedie a tam to takhle dopodrobna není.....dík.

Tak moc dík-vše jsem prostudoval a doufám že jsem ten řadič nezničil-ale do BIOSu jde normálně jít tak snad je v phodě, a ještě bych se tě stejně i po prostudování optal jestli mi tento disk ST19171N http://www.seagate.com/support/disc/manuals/scsi/29 030c.pdf půjde na řadiči Adaptec AHA-2940? Mě totiž pořád vrtá hlavou proč mi na tomto řadiči ten můj disk nejde-na tomto by jít měl....ale už jsem se asi smířil s tím že je ten disk nefunkční.....ten řadič mám v jiném kompu a do BIOSu taky jde vstoupit v poho. Moc ti dík.