Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno XP a win98 nemozem zosietovat

Zdravim mam na sieti XP(laptop cez WIFI) a win98 (strarsi pentium 100) cez wifi router. PC su zosietovane internet ide normalne, pingovanie OK, na win98 najde pc s XPckom ale neda sa donho dostat... chce nejake heslo a nic.
Na XPcku ani nevidim PC s win 98.

Vedel by niekto poradit ak mam podobny problem? alebo nejaky navod? :i:

ve win98 si doplň přihlašování uživatele o heslo - aby tě to ale neotravovalo při spuštění win98, jde přes tweakui nastavit automatické přihlášení s heslem.

v xp musíš přidat nového uživatele se stejným jménem a heslem. u disku který sdílíš do sítě, můžeš tomuto konkrétnímu uživateli povolit ve vlastnostech:sdílení jen čtení nebo i zápis na síťový disk.

pak už si připojení naklikáš, což je na pytel při opakovaném zapnutí, pokud zůstane připojení zapamatované, ale sdílený pc je vypnut.

nebo z příkazového řádku/batkou jen v případě potřeby:
net use x: \\192.168.0.2\data
kde "192.168.0.2" je příklad ip adresy/jména druhého pc s xp, "data" je síťové jméno sdíleného disku.