Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s mechanikou

Dneska jsem zjistil,že mi nějak divně funguje mechanika DVD v notebooku. Vždycky se normálně po vložení hudebního CD spustil WMP a přehrávalo se to,když jsem tam dal DVD,tak se taky spustil WMP a přehrávalo se to. Teď to po vložení jakéhokoliv disku nedělá nic. Když ale poklepu na soubor na disku CD nebo DVD,tak se přehrávání spustí!!! Ve vlastnostech v Přehrát automaticky mám přesto nastavený,co se má dít s jednotlivejma typama souborů. Neví někdo co s tím?!? Vrátit se zpátky k nějakýmu času už nemůžu,protože jsem smazal všechny body obnovení kromě posledního. Navíc ani nevím od kdy mě to nejde,protože filmy ani hudbu tak často na notebooku nepouštím.
Díky všem za odpovědi!!!

Tak bohužel ani jeden způsob nefunguje:-| Jediný,čeho jsem dosáhl,že se po vložení audio disku aspoň otevře složka se soubory. Nedá se to ale změnit na "Přehrát ve WMP" Nedá se to změnit na vůbec nic a pořád to jen otvírá složku se soubory:.( Při vložení DVD to nedělá stále nic:-|

tak si ju tam vytvor presne podla tej ukážky,zrejme ju nejaký program odstránil z registrov a prestal korektne fungovať autorun pre mechaniku,alebo si stiahni z microsoft download centra autoplay repair utilitu/pozor vyžaduje wga validáciu/,tá to opraví automaticky

Tak ani ta utilitka to neopravila:-( Když jsem se vrátil v systému zpět o asi tejden(to bylo maximum co jsem mohl),tak to všechno šlo v pohodě,ale dal jsem "vzít poslední obnovení zpět",protože jsem si chtěl něco zazálohovat a pak už mi ty body obnovení zmizely a je tam jen ten dnešní:-| Ach jo!!! Nepomohlo by přeinstalovat ovladače k mechanice?!?

Tak jsem to odstranil a stejně nic :-( Díval jsem se taky v jiným počítači a tam je ta položka taky,takže tam asi bejt má. Trošku jsem googloval a zjistil jsem,že je to poměrně častá "závada" tady to s tím nespouštěním CD a DVD a už jsem zkusil všechny rady včetně TweakUI,ale všechno je pořád stejné:-( Po vložení CD nebo DVD se prostě jen otevře složka se soubory a tím to končí a můžu mít nastaveno co chci,že se má s diskem dít!!!:-(:-(:-(

Stáhnul jsem si soubor AutoFix.exe ze stránek Microsoftu a spustil ten test a napsalo mi to,že je problém v AutoPlay V2 event. Nevíte někdo,co to znamená?!? Když dám Repair,tak to napíše: Either the device is malfunctioning,or the wizard cannot determine the problem. Tady je ještě log,co mi to uložilo do dokumentů:

AutoFix [V5.2.3790.67]
Time [2008-03-21 13:07:14]
Microsoft Windows Version [5.1 (Service Pack 2) <2600>]

Test [The Shell Hardware Detection service is running.] - Instance [N/A]:
Result [AutoStart Setting]: OK
Result [The Shell Hardware Detection service is running.]: OK

Test [Policies] - Instance [E:\, Drive Type: 0]:
Result [HKCU\...\Policies!NoDrives]: OK {Absent}
Result [HKCU\...\Policies!NoDriveAutorun]: OK {Absent}
Result [HKCU\...\Policies!NoDriveTypeAutorun]: OK {Absent}
Result [HKLM\...\Policies!NoDrives]: OK {Absent}
Result [HKLM\...\Policies!NoDriveAutorun]: OK {Absent}
Result [HKLM\...\Policies!NoDriveTypeAutorun]: OK {Absent}
Result [Driver level policies]: OK {
HKLM\...\Services\!Autorun (Absent) <Allows>
HKLM\...\Services\\Parameters!Autorun (Absent) <Allows>
HKLM\System\CCS\Enum\...!AlwaysEnable (Absent) <Not set>
HKLM\System\CCS\Enum\...!AlwaysDisable (Absent) <Not set> }

Test [Drive Notification] - Instance [E:\, Drive Type: 0]:
Result [Legacy Notification]: OK
Result [AutoPlay V2 Notification]: Problems {
Service (Silent)
Shell (Deaf) }
>> Repair << [Autoplay V2 Event]
Step: No steps to take.
Result: This AutoPlay setting cannot be fixed. Either the device is malfunctioning, or the wizard cannot determine the problem.

>> Required action: The wizard found problems but cannot fix them -> None

Toto se objevilo na netu:

Nejrozšířenějšími škodlivými programy na počítačích v ČR i ve světě byla v únoru nevyžádaná reklama, tzv. adware. Podle antivirové firmy Eset obsadily různé formy adwaru čtyři z prvních pěti míst globálního žebříčku.

Vůbec nejvíce se ve světě šířila směs škodlivých programů pod označením INF/Autorun s podílem téměř deseti procent. INF/Autorun využívá soubor autorun.inf v počítači jako prostředek k napadení počítače.

Tento soubor obsahuje informace umožňující automatický start programů poté, co je vyměnitelné médium, tedy například USB disk, CD či DVD, vloženo do počítače.

Druhé místo obsadila nová hrozba označovaná jako WIN32/Adware.SearchAid, která za jediný měsíc dosáhla osmiprocentního podílu. Jde o varianty adwaru, které modifikují výsledky vyhledávání nebo podsouvají uživateli vlastní vyhledávače. Podobná aplikace s označením Win32/Toolbar.MyWebSearch skončila na třetím místě.

V Česku se nejvíce šířily reklamní programy WIN32/Adware.SearchAid a Win32/Toolbar.MyWebSearch. INF/Autorun obsadil až třetí místo, i když útočil na tuzemské počítače třikrát častěji, než v lednu.

Takže vir?!?