Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Ohodnoťte prosím notebook MSI

Ahoj. Uvažuji o koupi notebooku a naskytla se mi tato možnost. Chci se tedy zeptat co na tuto sestavu říkáte?

Konfigurace:

dvoujádrový procesor Intel Core 2 Duo T5450

paměť 2048 MB DDR2

pevný disk 250 GB S-ATA

širokoúhlý display 17" s lesklým povrchem

vypalovačka DVD±RW Dual Layer s podporou DVD-RAM

grafická karta nVidia GeForce 8400M

zvuková karta s 8-mi kanálovým zvukem

gigabitová síťová karta Ethernet 10/100/1000Mbps

bezdrátová síťová karta wifi 802.11b/g

Bluetooth, 3x USB 2.0, faxmodem

zabudovaná web kamera, čtečka paměťových karet 4 v 1

6-ti článková baterie

plnohodnotná klávesnice včetně numerického bloku

záruka 2 roky

Klíčové vlastnosti:

širokoúhlý displej o velikosti 17" (lesklý) s technologií Amazing Crystal Vision

plnohodnotná klávesnice s numerickými klávesami

samostatná grafická karta nVidia GeForce 8400M (není integrovaná!)

8-kanálový zvuk s podporou Dolby Home Theatre, čtyři zabudované reproduktory

konektivita: klasická i wifi síťová karta, bluetooth, firewire a další

zabudovaná webkamera 1.3Mbpx

volitelně v nabídce s Windows XP i s Windows Vista

Díky Mike17

UPOZORNENIE: Prispevok vyjadruje autorov osobny postoj.

budem popisovat skusenosti s 2 MSI ntb, co som mal v ruke

Nemam nic proti MSI notebookom, ale...Su to vsetko lesknuce sa hracicky (tak display ako povrchova uprava plastov), hore dole to svieti a blika a pod. Nie je to moj zaner.

Leskly display je najvacsie zlo, co sa do ntb montuje. Na priamom slnku je viditelnost 0. V normalne osvetlenej miestnosti sa uz pri miernom pozorovacom uhle display tvari ako zrkadlo (!), majitel si ho furt nataca do spravneho uhla, aby na nom vedel pracovat (je mozne si ako volitelnu sucast dokupit cernoska pozorujuceho slnko a automaticky otacajuceho displayom do spravnej polohy ;-)).

Dalej k tej "plnohodnotnej" klavesnici. Klavesy su maximalne stlacene, aby sa tam vobec ta numericka klavesnica zmestila. Na 10prstovku absolutne nepohodlne a neergonomicke, klavesy su uzsie ako byva zvykom, dalej je tu (aj vzhladom na ine ntb) nestandardne rozmiestnenie klavesov (vpravo od shiftu je dalsia klavesa, tusim "ň" a pod.)

Ze sa jedna o multimedialny notebook, to je pre MSI hned signal, ze musi byt leskly zo vsetkych stran. Spoluziak ho ma ani nie niekolko mesiacov. Na miestach, kde si opiera hanky ruk (pri 10prstovke je to nespravne drzanie ruky, ale kto to dodrziava?) je plast zodraty (!), takisto na casto pouzivanych klavesach (najma space, shift). Na tovarenskom spracovani a vydrzi si vela nepotrpeli.

To je asi tak vsetko, ostatne veci su uz vseobecne platne:
» Neintegrovana GK = mala vydrz baterie (co oba aj maju), spoluziak sa na prednaskach zdrziava vzdy pri 220V.
» Zabudovana webcam bude stat zrejme za prd (mozno budete mat stastie).
» Co sa konektivity tyka, WIFI, FireWire, BT, USB poskytuju uz snad vsetky trochu drahsie ntb.
» 17" = velke rozmery, nizsia prenosnost (o ktoru pri ntb prave ide).

Nepisete cenu a ani zameranie notasu. Ak to bude doma lezat na stole a bude to na multimedia, zabavu, obcasnu menej narocnu hru (spoluziak ma slabsiu GK, Prince of Persia, Tomb Raider - Anniversary, GTA3, GTA SA, Toka racer,... zahra v pohode), tak to moze byt.

Sam by som si takyto ntb nikdy nekupil, mam asi ine kriteria. (Vy o svojich nepisete).

Tak stastnu ruku pri vybere.