Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chlazení CPU

1. Dostala jsem poštou zdarma od fanouška malou pozornost - Quad 2,4 GHz, rev. G0 :-D.
2. Nainstalovala jsem ho (resp. požádala jsem o to kamaráda admina). Vše bylo OK, ale jen dokud jsem nespustila šachové analýzy na multiprocesorové Rybce. Pak jsem měla během 2 minut teplotu na 80 stupních (měřeno CoreTemp). Honem jsem šachové analýzy vypnula. Bez nich byla teplota 30 stupňů.
3. Koupila jsem lepší chladič product.jsp. Po jeho instalaci teplota jader ukazuje 58, 57, 54 a 52 stupňů. Je tento rozdíl normální nebo je chladič špatně nainstalovaný?

1) hezké
2) coretemp měří přímo teplotu v jádru procesoru a dle některých údajů nepřesně. Respektive ty verze programu co jsou k dispozici jsou prý staré a určené pro core 1 procesory. Maximální teplota je pokud se nepltetu 85stupňu pak se procesor sám začne zpomalovat.
3) Mohlo by to být zcela v normě, 100procent vytížené 4jádro prostě něco energie sežere - "vypotí".

1) Taky mne to potěšilo. A to jsem si ten balík nejdřív odmítla na poště převzít, protože odesílatele jsem neznala a pošťačka prohlásila, že je na něm cena 4900 Kč a i když není na dobírku, tak prý určitě bude uvnitř složenka. Druhý den jsem pak dostala od odesílatele pěkně vynadáno, že tam žádná složenka není a abych si ho bez obav vyzvedla :-D.
2) Mám dojem, že max. teplota je snad jen 71 stupnů, aspoň u té verze 2,4 GHz G0. Ale i tak je tam slušná rezerva - teď mi analyzoval celý večer šachy a teplota nejteplejšího jádra se drží stabilně na 59 - 60 stupních. Jen mne zaráží rozdíl 6 - 7 stupňů mezi nejteplejším a nejchladnějším jádrem. Existuje nějaký jiný soft, který měří teplotu v jádře přesněji?

1) Taky mne to potěšilo. A to jsem si ten balík nejdřív odmítla na poště převzít, protože odesílatele jsem neznala a pošťačka prohlásila, že je na něm cena 4900 Kč a i když není na dobírku, tak prý určitě bude uvnitř složenka. Druhý den jsem pak dostala od odesílatele pěkně vynadáno, že tam žádná složenka není a abych si ho bez obav vyzvedla :-D.
2) Mám dojem, že max. teplota je snad jen 71 stupnů, aspoň u té verze 2,4 GHz G0. Ale i tak je tam slušná rezerva - teď mi analyzoval celý večer šachy a teplota nejteplejšího jádra se drží stabilně na 59 - 60 stupních. Jen mne zaráží rozdíl 6 - 7 stupňů mezi nejteplejším a nejchladnějším jádrem. Existuje nějaký jiný soft, který měří teplotu v jádře přesněji?