Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Samovolné restartování počítače

Potřeboval bych poradit. Už dlouho mám problémy s počítačem. Konkrétně, že když hraji některou z her, tak mě počítač doslova ,,kixne'' a spouští se opět jako po restartu! Základní deska je cca 2 roky stará, WinFast 6100K8MB, AMD Sempron 2800+ 1,60 GHz, RAM 512Mb, GeFORCE 6800. Dělá to docela často. Stalo se, že to spadlo i v běžné práci, čili nejen ve 3D hrách. Prosím o pomoc. Děkuji.

jasně - 2 roky přetěžovaný 350W zdroj (samozřejmě neznámé značky) přece musí vydržet navždycky.. :-D

P.S.: kdyby ti to padalo jen ve hrách, tak řeknu, ok, je možné z 15% že je problém v driverech. Ale když se ti resetuje zdroj už ve 2D, tak to už brzo pojede za barevných čmoudíků a prskotu do pekla. Otázka je, co všechno sebou do toho křemíkového pekla vezme sebou - já tipuju minimálně diskové jednotky. ;-)

No, teplota CPU je 31°C ... To mě nehlásí bios, ale EVEREST ultimate Edition... Takže taky v pohodě. Teď dělám memtest, vyhodnocení sem hodim.
Jinak toto je taky z Everestu procesor:

Přehled informací Hodnota
Vlastnosti CPU
CPU typ AMD Sempron, 1600 MHz (8 x 200) 2800+
Označení CPU Palermo (Venice-256)
Krokování CPU DH-E6
Sada příkazů x86, x86-64, MMX, 3DNow!, SSE, SSE2, SSE3
L1 Code Cache 64 KB (Parity)
L1 Datová cache [ TRIAL VERSION ]
L2 Cache 256 KB (On-Die, ECC, Full-Speed)

Technické informace CPU
Typ pouzdra 754 Pin uOPGA
Velikost pouzdra 4.00 cm x 4.00 cm
Transistorů [ TRIAL VERSION ] Milion
Výrobní technologie 9Mi, 90 nm, CMOS, Cu, SOI
Plocha tělesa [ TRIAL VERSION ] mm2
I/O napětí 1.2 V + 2.5 V
Maximální příkon 67.0 W

Výrobce CPU
Jméno firmy Advanced Micro Devices, Inc.
Výrobní informace http://www.amd.com/us-en/Processors/ProductInformat ion/0,,30_118,00.html

Vytížení CPU
CPU #1 15 %

Ne, ještě ne, bojím se, že když koupím nový zdroj za 1500Kč, problém nevyřeším.
Když se mi to restartuje, tak mě to napíše tuto chybu:
Činnost byla obnovena po závažné chybě.
C:\DOCUME~1\Marek\LOCALS~1\Temp\WERa303.dir 00\Mini032108-01.dmp
C:\DOCUME~1\Marek\LOCALS~1\Tem p\WERa303.dir00\sysdata.xml
Když znovu nainstaluji ovladače pro zákl. desku, mohu v klidu hrát. Takto jsem hrál včera večer až do teď, nyní jsem opět přeinstaloval ovladač ZD, a je vše ok. Ani ta chyba se nevyskytla, ale bojím se, že mě to spadne opět.

Tak teď to spadlo znova. Tím ovladačem nv4_disp to není. Pokračoval jsem dle pokynů, ale problém je někde jinde. Když se opět rozeběhne pc do windowsů, napíše to tu závažnou chybu. Potom musím přeinstalovat soubory v nvidii a zase je vše ok. Ale potom to opět spadne.
Řekněte, jak vyřeším toto :
C:\DOCUME~1\Marek\LOCALS~1\Temp\WER17a1.dir00\Min i032408-01.dmp
C:\DOCUME~1\Marek\LOCALS~1\Temp\WER1 7a1.dir00\sysdata.xml

Podobný problém jsem teď řešil a byl to problém s diskem, přesněji swap souborem, který byl na poškozeném disku. Windows naběhly a pak náhodně restartovaly hned nebo někdy později podle toho, zda se swap trefil do špatné části disku či ne.