Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Cvakání pevného disku

V poslední době ze svého PC občas pozoruju takové divné lupnutí, není to moc hlasité a je to velmi podobný zvuk jako když nabíhá PC a inicializují se disky.
Mám podezření že to může vydávat disk, stává se to většinou jak disk zapisuje přičemž nejde slyšet žádné zpomalení nebo pauza v "hrabání"
Nevím co to může být, možná to jsou rezonance kejsu.
Je možné že to dělá disk? A znamená to jeho brzký konec?
Jsou nějaké diagnostické nástroje?
Ani nevím který to je, mám v PC 2 jednotky.
Oba dva jsou Seagate Barracuda.
Děkuji

Mě to takto dělá 80GB disk, dycky při načítání nějakých dat hrabe hrabe, pak v něm lupne, na zlomek vteřiny čeká a pak zase začne normálka pracovat :-) Co to je, nevím, ale zatím s ním pracuju už rok a stále funguje.. a mimochodem má vadný sektory (byl už použitej). Nicméně pak jsem měl taky jinej disk, ten lupnul a pak znova se roztáčel...no a ten mi do týdne uplně padnul, že už lupal furt :)