Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jaký router?

Dobrý den, potřebuji nějaký router se čtyřmi porty a funkcí bezdrátového AP. Internet mám přes WiFi a od poskytovatele mám nastavení IP adresy,brány a DNS serverů. Sylšel jsem, že router, který by se dokázal bez dalšího zařízení připojit musí mít funkci klient,je to tak správně? A jaký byste mi doporučili router? Cena hraje významnou roli, jsem student :-)

režim "klient" je určen pro to (laicky řečeno), abys dostal wifi signál zpět na klasický metalický ethernet.

bohužel, pokud požaduješ wifi uplink a zároveň Wifi jako součást LAN (tj. pokrýt svůj byt/dům pro připojení např. notebooku nebo mobilu), budeš potřebovat zařízení dvě, jedno jako klienta a pak klasický wifi router.

Já osobně mám dobré zkušenosti s OvisLink WL-5460AP (coby klient) a jako router doporučuju Asus WL-500gP

ano, taky je to řešení, i proto jsem ho tam umístil, protože spousta lidí koupí špatný HW, který v defaultu některé věci neumí, navíc změna FW Ovisu není triviální záležitost.

NICMÉNĚ: Wl-5460AP je opravdu levná záležitost, výkonově jakož i vybavením a možnostmi se zmíněnému Asusu naprosto nevyrovná, navíc v případě připojení přes Wifi ISP a zároveň požadavku na wifi v LAN je jednoduše VŽDY potřeba alespoň dvou wifi zařízení.