Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem wi-fi-propustnost

Nechal jsem si nainstalovat internet pomoci wi-fi.
Jedu na 2,4GHz.Rychlost připojení mám 2MB. Realná rychlost stahování se pohybuje 140-190 Kb/s což je v přepočtu rychlost připojení 1-1,5 MB.
S tím bych se spokojil,ale otevírání stránek je VELMI zdlouhavé.Někdy se načítání stránek kousne a musím ji vícekrát aktualizovat.(explorer i firefox)
Při instalaci zařízení a oživovaní připojení na NET bylo řečeno:"rychlost je dobrá,ale PROPUSTNOST NENI IDEALNI"
Bylo mi řečeno,že propustnost by byla lepší kdybych měl operační systém XP.
Mám 98SE(procesor 500MHz,operační paměť 260MB).může to mít vliv na propustnost???
Mužu já nějakým způsobem ovlivnit propustnost?
děkuji za rady.

pokud máš wifi kartu přímo v PC, tak se ani nedivím. U takových počítačových staříků (a obecně vždy, když sxe požaduje spolehlivost), se používá "externí" ethernetový klient.

Samozřejmě to může být i jinak, a to tak, že na stejném segmentu sítě máš nějakou "pijavici", která to pásmo vytěžuje. Při stahování většího objemu dat samozřejmě dojde k vyrovnání se s pijavicí a stahuješ dostatečně rychle, ovšem při malém objemu, resp. mnoha malých spojeních (typicky otevření stránky, tj. DNS dotaz + HTTP requesty) dochází k tomu, že spojení je "zahlušeno" pijavicí. To by samozřejmě měl řešit ISP nasazením nějaké QoS.

Rozhodně by ses ale měl trochu více rozepsat, protože to co jsi napsal je silně nedostatečné.