Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Je disk WD2500KS dobrý nebo ne?

Ahoj, ve svůj dosavadní disk WD 80GB, který je 5 let starý, nemám důvěru a tak jsem se rozhodl poprosit na narozeniny o nový disk.
Dle recenze na www.svethardware.cz jsem si vybral toho WD2500KS. Je to dobrý disk nebo doporučíte nějaký jiný?
Jde mi hlavně o SPOLEHLIVOST, o rychlost a kapacitu (ale minimum nad 200GB) ani tak ne, chtěl bych také trošku větší odolnost vůči nárazům (často omylem kopnu do bedny)
Mohli byste mi prosím sdělit Vaše disky s cenou do 1500,-Kč, se kterými máte dobré zkušenosti? Díky.

Ještě bych si chtěl potvrdit, zda půjde dát do desky AsROCK K7NF2 RAID.
A pokud si třeba za rok dokoupím druhý, půjde ještě udělat pole RAID zdcadlením, nebo musím formátovat?

Ono to bude prakticky jedno, chcípnout ti tam může cokoliv, jedno, jaká značka, všechno to vyrábí jen "lidi". Tím chci říct, že ve všech fabrikách je to stejný, ať už vyrábí pro kohokoliv.
Osobně preferuji Seagaty (jen sypmatie ke jménu, nic víc), takže bych vybral disk podle velikosti a peněz a nad ničím jiným bych nepřemejšlel.
Hlavně disku dej dostatečný chlazení, mě chcípnul disk možná na přehřátí, sice jsem ho ofukoval a měl olepenej chladičama, ale byl to 15k otáčkový SCSI a asi mu nestačilo (nebo to byl nějakej zmetek).

Neprodávám PC, tyto preference jsou jen osobní, když něco kupuju pro sebe, takže nemám zkušenosti. Ale jak jsem psal výše, IMHO je to jedno, chcípnout může cokoliv kdykoliv. Kdyby byla nějaká značka až moc poruchová, tak se na trhu dlouho neudrží. Spíž záleží na tom, jestli narazíš na nějakou vadnou sérii.

Já tuto diplomatickou metodu používám pro sebe furt - pokud nemám nějakou anti/sympatii ke značce, tak koupím první věc, co mě v obchodě přijde pod ruku. Samozřejmě neberu největší a nejlevnější shity (Manli, určitě bych si nekoupil MB s VIA chipsetem, paměti taky neřeším, pokud netaktuji).
Ale právě u disků mi to přijde všechno jedno, když si pročteš diskuze, tak to, co si jedni chválí, druzí nenávidí a naopak. Pokud to ten chlapík chce, tak mu to tam dej a neřeš to.

z vlastni zkusenosti u Hitachi - teplota hlucnost a vibrace jsou uplne stejne jak u 1-plotnoveho, tak i 2-plotnoveho 3-[ , rozdil rychlosti nedovedu posoudit (vyuziti pro sekvencni zapis)...

Co se jinak tyka disku - kazdy kousek je original ]:) Ja jsem jiz musel nest 2 Seagaty (7200.10) na reklamaci. Asi vadna serie z pulky lonskeho roku...

Momentálně mám pořadí WD a Seagate. Zbytek bych si do pc nedal.

Za rok až koupíš disk bude určitě tak jiný /model. plotny cache/ proti tomu dnešnímu že bych ho do raidu nedával. Na tom K7nf raid si myslím se bez formátu neobejdeš, intel dává k deskám sw co by to měl zvládfnout ve win bez formátu.

Asi vezmu ten WD2500AAKS, přecijen, ve všech svých počítačích mám WD(80GB mi teď 5 let frčí), 30GB Seagate mi pomalíčku dobíhá(2 červený B v Win98 scandisku), 2x3,6GB asi 7 nebo 8 let starý taky jednou bez problému.
Pokud jde o to pole RAID, vykašlu se na něj

Jo a ten disk bych chtěl mít pouze na data, jde nastavit BOOTování nejprve z IDE, a potom teprve ze SATA?

A v případě reklamace mohu dostat data zpět nebo prostě odejde a některá rodinná alba, archiv webů a nastřádaný materiál budou v .....?

Data se zálohují na DVD-RAM, ne na HDD. Pokud se ti disk posere, za obnovu dat si zaplatíš nemalou sumu.

Mne akurad dnes prisiel WD 3200AAKS 320GB HDD 7,200RPM Serial ATA II. 16MB cache, zatial neviem, ide vsetko ako ma. Ja dom mal dobre skusenosti s Maxtorom co som mal starucicky 1,2GB to bol nezmar, zamrzol, spadol s vysky asi 1,5M na kachlicky a isiel. Ale tiez som sa rozhodoval podla ceny. Ako kolega podotkol je jedno aka je znacka, bud ti odide alebo nie. Akurad kamos riesi ze mu odisiel novy Samsung 250GB 2,5" co mal v ramiku. Talze tak:-)