Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prosím Linuxové odborníky o radu.

Dobrý den, tak trochu koketuji s Linuxem a mám takový problém. Stáhl jsem si Ubuntu 7.10 Gutsy Gibbon a nainstaloval vše v pořádku. Ale mám problém s nastavením internetu. Manuálně zadám IP adresu, masku, bránu, ale pak nastanou problémy s DNS lze napsat jen jednu a i tu nelze uložit (stále se mi ztrácí) Můžete mi polopaticky poradit? Co tam přesně vypsat a jak? Před tím jsem měl z flašky spuštěný Slax a tam to bylo bez problémů, je fakt, že to bylo česky. Ubuntu mám jen částečně počeštěn a já se potřebuji dostat na net. Děkuji Vám za pomoc lamovi v Linuxu.

Je to pevne pc nebo notebook, ktery casto meni misto?
Pokud je to pevny pocitac, vykasli se na aplet site a nastav si adresy natvrdo do /etc/network/interfaces
v tomhle tvaru:
iface eth5 inet static
address 10.20.30.1
netmask 255.255.255.0
network 10.20.30.0
broadcast 10.20.30.255
name VIDEO
a DNS servery zadas v souboru /etc/resolv.conf

nameserver 1.2.3.4
nameserver 2.3.4.5

atd..

EDIT: ted jsme si to docetl cele, takze docasne reseni:
v apletu zakaz sit
ifconfig eth0 IP.AD.RE.SA netmask MA.SK.A.A up
route add default gw IP.BR.A.NY

a pak pridej radky do /etc/resolv.conf

tim se dostanes na internet a tim, ze si zakazal apleti ti to nebude menit nebo mazat. Pokud nejsi prihlasen jako root, tak samozrejme pred kazdy prikaz sudo

Děkuji za snahu. Ještě upřesním to mé ruční nastavení.
Connection - mám zaškrtnuto a vybráno Wired conection. Configurate, jsem nastavil Static IP address, IP adresu, Masku a bránu. "Nemám zaškrtnuto Enable Roaming Mode".
General - host name mám, ale nemám vypsáno Domain name. Nevím co tam dát.
DMS problém
Host - má adresa: jméno-desktop. Properies mám "host alias properies IP adresa"
Aliases "jméno-desktop"
Ještě nahoře je kolonka "Location" tam taky nemám nic.
Snad se v tom vyznáte.