Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Rundll32.exe?

Ahoj, prosím Vás : Před chvílí jsem chtěl, jako pří každém dokončování instalace, restartovat pc, ale napsalo mě to : Program Rundll32.exe neodpovídá. Tak jsem počkal a potom jsem dal ukončit. No, ale když nabíhali Windowsy, tak mě to hodilo tabulku, že počítač se prostě spustil nějak jinak a ptalo se to, jestli spustit pc normalním způsobem, atd... Ani jedno, když jsem z těch možností následně dal, tak nenajelo do windowsu, jako kdyby tomu chyběl ten rundll32. Fakt nevím, jak to vyřešit, ale je to naléhavé. Pomožte mi prosím ! Horší je to, že s tím počítačem nelze absolutně pracovat. Nelze se do něj dostat ani ve stavu nouze. Děkuji všem. Spěchá !

co to bylo za instalaci? Vypadá to, že ti Windows právě zavolaly naposledy "pápá".

Nyní je třeba provést s největší pravdeěpodobností buď opravnou (!!) reinstalaci OS (tedy NE s formátováním A NE s mazáním starých registrů) - ta se provádí jako normální instalace, jen v okamžiku, kdy instalátor prohledává disk na existující systém a je nalezen již existující systém, zvolit opravu stávájící instalace, NEBO z recovery console instalačního CD se pokusit opravit vadný soubor (pokud víš, který to je).

Třetí možnost je pak použít nějaké WinPE bootovací CD (toto bych doporučoval jako první a podívat se, co vlastně na disku aktuálně je)

Hoši, pls jak bootnout ? Jako nahrát, ne ? To jsem už udělal. Nesmějte se, dík. Když bych to tedy bootnul, nepříjdu o žádné data? Ale já, když tam vložim disk, tak se mě to ptá, zda-li chci instlovat windows, nebo jestli chci zotavit systém tlačítkem R. Zmáčkl jsem R, a potom je tam konzole, kde nevim, jak dál. Jak na to ?

v recovery console toho asi moc nenaděláš, můžeš zkusit příkaz fixboot (pokud jsi něco dělal se startovací nabídkou), ale správně jsi měl jít cestou instalace windows, přesnější popis jsem psal už výše. Ale pozor, samozřejmě hrozí nebezpečí ztráty dat, pokud nebudeš dělat přesně to správné. pokud tomu nerozumíš, raději to nech někomu zkušenému.

P.S.: budeš potřebovat originální instalační CD od Windows, nikoliv nějak OEM modifikované (např. jsem viděl inst. CD od počítačů Autocont, které mělo automatizovaný instalační proces a při každé instalaci provedlo tzv. čistou instalaci)