Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Legálnost blokování reklamy

Dobrý pozdní večer.

Dnes jsem se po dlouhé době podíval na jistý server kde to Žije a začetl se do diskuze pod článkem o IE8.
Jistý přispěvatel konstatuje, že IE7 (a vyšší) nemá standardně blokování reklamy z toho důvodu, že je to nelegální. Ohání se autorským právem a pozměňováním díla (webové stránky).
Je to skutečně nelegální? Pak je minimálně polovina IT gramotné populace zralá na kriminál!
(nebo jako alternativní trest dvoudenní sledování reklamy na dámské hygienické a kosmetické prostředky).

Podle mě je to legální a MS si to akorád nemůže líznout (prodávat auta bez televize je také legální a MS měl slušné oplétačky, když do svého OS integroval WMP). Legální to považuji z pohledu, že si pouze vybíram data, která stáhnu, respektive nestáhnu. O změně díla bych se hádal až v případě, kdy tam místo toho prdu "Blocket by KFP", což se věčinou něje.

Tak či tak já do kriminalu nepatřim, IE6 neblokuje 8-) a popravdě dávám přednost reklamě na viagru před ošklivým bilým oknem "Blocke by XX" - Jinak ted mi zrovna napadlo, že by nebylo od věci si udělat vlastní a místo pitmého
"blocket by xxx" si tam vkládat anglická slovíčka na zdokonalení angliny ;-). Me se ten napad libi a asi skonci na TODO listě.

blokovanie nevyžiadanej,obťažujúcej reklamy nieje pozmeňovanie diela a nieje to porušovanie autorského práva,zablokovaním obťažujúcej reklamy nezmeníš obsah reklamy ako takej,len ju vypneš,ani ju neodstrániš z príslušnej webovej stránky,čiže ani tú stránku nijako nezákonným spôsobom nezmeníš,to by potom muselo byť nelegálne aj prestaťčítať a zavrieť noviny,časopisy,vystrihnutie obrázku,článku z novín,časopisu,ignorovanie a nečítanie inzerátov v novinách,časopisoch,prepnutie a nedopozeranie niečoho v televízii,nelegálne by bolo hacknutie príslušnej stránky a nahradenie pôvodnej reklamy nejakou svojou