Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem WinXP - změna Uživatelského účtu v Ovládacích panelech nestačí

Mám velký problém.

Soubory programu MATLAB 2007b (nadstavba Simulink) nejdou řádně uložit kvůli diakritice v názvu Uživatelského účtu ve Windows.

V ovladacích panelech jsem název účtu změnil, aby v něm diakritika nebyla, ale problém zůstal.

V C:\Documents and Settings je v názvu složky stále ten starý název s diakritikou, což bude nejspíš ten problém.

Nerad bych byl nucen přeinstalovat celá Windows.

Existuje nějaká elegantnější cesta?

Díky za radu, ale bohužel ty dvě možnosti jsou navzájem neoddělitelné.

Po přesunutí účtu mi pochcípalo pár progromů, které jsou více "zažrané" do Windows. Nezbývá, než to hledat někde v registrech, nebo programy přeinstalovat.

Já jsem se nakonec rozhodl přeinstalovat Windows, alespoň nebudu mít zaprasené Céčko, i když Windows samy o sobě...

Kdyby tu měl někdo nějaké chytřejší nebo elegantnější řešení, tak sem s ním.

Vsak ti Jan Fiala poradil, ze zmenit cestu k profilu uzivatela v registroch.
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\ProfileList
tu je zoznam uzivatelov a cesta k profilu

Cize pod inym administratorskym uctom premenujes ucet v "Documents and Settings" a tak isto opravis aj cestu v registroch.

I tak to může dopadnout, ale tady jde o nastavení systémových proměnných viz.:

HKEY_CURRENT_USER\Environment
HKEY_CURRENT_USER\Volatile Environment
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\ShellFolders
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\ProfileList

A pochopitelně se tím nemusí vychytat prkotiny.

EDIt// Schválně si pusť regedit a dej vyhledat název tvého původního profilu.