Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ako uchladit cempron 2600+

zdravim, mam sempron 2600+, socket a, original box chladic, netaktovany. zistil som, ze sa uz akosi neuchladi a tak som skusil pridat dalsi ventilator z boku - co sa mi ale nezda moc dobre riesenie - lebo v podstate ten ventilator co tlaci vzduch z hora ma este mensiu ucinnost a zda sa mi, ze teplota sa este zvysila. co poradite?

prip. mam skusit iny chladic? mam skusenst so SPIRE WhisperRock II...ten tiez nehodnotim moc pozitivne.

btw vsimol som si, ze niektore chladice na cpu maju aj okolo 2000 otacok a okolo 30 CFM....staci to?

Echm, ten tvuj "vzadu ventilator" by mel funet ven z bedny. Je tomu tak?

jj, fuka von.

A ten vetrak jede dobre (jede vubec :?:)? Tohle CPU by melo byt s boxovanym chladicem naprosto v pohode. Nepokousel ses nahodou o nejaky tuning? Nemas v BIOSu nastavene prilis velke Vcore?

ide, bios je nastaveny standardne.

A o ako vysoké teploty sa vlastne jedná?

tazko povedat-napr teraz v nezatazenom stave ukazuje 42 stupnov(46 na doske)-po skuseni rukov...take vlazne. no po zatazi je to ale dost teple az vriace...obcas sa mi stane, ze komp sa sekne-pomoze len restart...a tak sa mi zda, ze za to moze to zle chladenie.

...to su len teploty na cidle ventilatora, nie? nad povrchom cpu bude urcite viac-na pocit rukou by som povedal, ze to bude viac(ak porovnavam, ze ked ma 40 stupnov, tak je to vlazne)
...je vecer-je chladnejsie ako cez den-cez den mozu byt tie teploty vyssie.

...teraz tie teploty mozu byt, ale ja by som fakt povedal, ze za to sekanie pc moze teplota.