Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem který notebook HP zvolit ?

jsem v této oblasti laik a potřeboval bych poradit pro který ze 2 použitých notebooků HP se rozhodnout.

1. HP NX8220 Instalovaný operační systém: Microsoft® Windows® XP Professional
Procesor: Mobilní technologie Intel® Centrino™ s procesorem Intel® Pentium® 798 2.GHz
Čipová sada Mobile™ Intel® 915PM Express
Paměť: 1 G B (2 × 512 MB)
Interní jednotka pevného disku: 120 GB
CD-ROM a DVD: DVD+/-RW pro zásuvku MultiBay II
Velikost obrazovky: úhlopříčka 15,4"
Grafický adaptér: ATI Mobility Radeon X600 / 400Mhz
Grafická paměť videokarty: grafická paměť 64 MB
Max 1680 x 1052 32bit !
Bezdrátové technologie: Karta Mini PCI Intel® Wireless LAN 802.11b/g, integrovaná technologie Bluetooth
Síťové rozhraní: síťová karta NetXtreme Gigabit PCI Express Ethernet Controller (10/100/1000)
Rozhraní: 3x USB 2.0, VGA, vstup/výstup zvuku, napájení, RJ-11, RJ-45, výstup S-video TV, Firewire (1394a), Fast IR, dokovací port, konektor pro cestovní baterii HP Travel Battery.
Rozšiřující sloty: 1 slot PCMCIA typu I/II s podporou 32bitových karet CardBus a 16bitových karet, 1 integrovaná čtečka karet Smart Card,
1 slot Secure Digital
cena 10500,-

2. HP nx7400, Intel Core Duo T2250 1,7GHz, 1 GB DDR II, 80 GB 5.4krpm, 15.4" WXGA Brightview 12080x800, DVD+/-RW DL, Intel GMA 950 224MB, Modem/NIC, wifi 802.11a/b/g, Bluetooth, HP travel battery connector, 3x USB2.0, docking, 1394, 2.54kg, XP Home. Notebook je málo používaný bez zjevných známek opotřebení, stále přes půl roku v záruce. cena 11500,-

moc díky za pomoc v rozhodování.

Neviem presne, co cakate od takejto pordeliozne polozenej otazky. Tak sa na to pozrime zblizka:

WTF?
1. Otazka nema ziadnu vizualnu strukturu,
2. Nie su uvedene rovnocenne informacie pri oboch (ma ta druha citacku kariet? aky rozsiruji port ma?),
3. Nepisete, ci su obe pouzite (ked nemaju vizualne viditelne poskodenie, neznamena to, ze v nich nieco neodchadza, otestovat, aspon na jeden den, ak je moznost),
4. Nepisete, na co ho budete pouzivat.

Otazniky:
a) Ako tu ma niekto vediet, ci potrebujete vyssi graficky vykon dedikovanej grafiky (X600) alebo radsej vydrz podtaktovnej integrovanej grafiky (GMA 950)?

b) Kto ma vediet, ci budete na tom ntb pracovat s na pamat narocnymi aplikaciami (1GB a viac) alebo vam staci sucasnych 2x512MB?

c) Ako vam ma niekto poradit, ci radi zmurite do vacsieho rozlisenia (1680x1024) alebo vam vyhovuje radsej 1280x800 (snad to nebude tych 12080! ::))

Zaver:
Kedze neuvadzate ziadne vase poziadavky, tak budem vychadzat z vlastnych: Vzal by som ten druhy, a to preto, lebo ma modernejsi CPU, 1x modul RAM sa da neskor podla potreby doplnit, rozlisenie 1680x1024 aj pri 15,4" display-i je pre mna vela, 80GB postacuje, aj ked miernou nevyhodou by mohol byt WinXP Home.

edit // A ak by mal zaujem niekto nieco pripisat, snazil som sa z dostupnych informacii spravit prehladnejsiu tabulku:

[http://img404.imageshack.us/img404/2262/nx8220vsnx7 400sz1.png]