Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přetaktování CPU?

Nenašel jsem tu přesně to, co hledám, a proto se táži:

1.) Máte nějaký konkrétní návod na přetaktování CPU Athlon XP 2500+ na desce MSI K7N2 Delta? (slyšel jsem, že to jde často bez problému na 3200+). Mám tam boxovaný chladič. Více informací sdělím, pokud bude třeba.

2.) Ten samý dotaz, ale na CPU P4 2,26 GHz. Jak, jak moc? MB: MSI PM8M- V H. Chladič tam mám AC Super Silent 4 ULTRA TC.

Ad 1)

To je Barton? Jestli jo, tak jede na 166MHz FSB a 11 nasobici. Nejvyhodnejsi byva nastavit mu FSB 200MHz, cimz ziskas AXP 3200+. Obecne plati, ze (pokud nemas odemceny multiplikator CPU) se taktuje prave zmenou FSB, pricemz byva moudre zamknout frekvence sbernic a pameti (ve tvem pripade AGP, pameti locknout nepujdou). Jestli to deska umoznuje, radim menit FSB pomalu a postupne (pricemz po kazdem OC provest zatezovy test), napr. nejdrive o treba 10MHz, pak postupne napr. po dvou.

Ad 2)

Stejny postup, jako u AXP - postupne zvysuj FSB, po kazde zmene proved zatezovy test (nebo aspon test RAM). P4 2G26 jsem videl jet nekde kolem 2.8GHz, ale taktovanim Intelu jsem se nikdy moc nezabyval (jsem zaryty "aemdak" ;-)), takze bys ho mohl dostat i vys. Pozor! Tahle jadra topi jak samo peklo, takze silne doporucuju nejaky vykonnejsi chladic (ten SS Ultra by ale mel stacit).

Ono uz je to nejaka doba, co jsem mel tenhle HW v pazourach, takze jestli jsem se nekde "utal", tak sorry.

To zamknutí AGP umělo /skutečně umělo ne jen papírové/ jen pár desek pro socket A ale co je důležitější pro FSB 200mhz zamknutí nepotřebuješ. 100,133,166 a 200mhz jsou standardní takty které pokud deska umí nastavit tak sama vydělí.

Zamknutí agp a hlavně PCI a tím i řadiče disků bys potřeboval například kvůli frekvenci 188 nebo 220mhz.

Tak jsem skoncil.... :-D
system nabehl v pohode, ale poprve to hodilo po chvili blue death a podruhe, co to nabehlo, tak jsem dal v everestu jen zalozku Overclocking (abych se kouknul co je vse zmeneno) a zas... Jinak PCMarkem 05 to proslo OK... takze nechapu