Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přehrávání videa z PC na TV se současným během jiné fulscreen aplikace

Zdarec,
možná se ptám na nereálnou věc, ale dnes mě něco napadlo.
- mám PC (s WinXP)
- mám TV (CRT)
- mám PC propojené s TV, zvuk k TV je veden digitálně přes SPDIF do AV reciveru
V PC mám dvě zvukovky, SB Live! 5.1 a integrovanou SoundMax.
PC používám i jako přehrávač filmů, jinak ho mám na net a občas hraní.

A co bych chtěl:
- mám nastaveno, aby přehrávané video šlo automaticky na fullscreen na TV, takže manželce pustím film na TV a na PC běží jen v okně, kde ho můžu minimalizovat, k tomu si můžu neomezeně surfovat, aniž by to ovlivnilo film na TV. Když si však pustím hru na fulscreen, tak se i TV přepne na tuto hru.
Existuje nějakej fígl, či nastavení, aby mohly obě aplikace běžet na fulscreen nezávisle na sobě?
Pokud by to šlo, ještě vyřešit zvuk. Napadá mě, jestli existuje nějakej přehrávač filmů, kde si nastavím preferovanou zvukovku (na filmy SB Live! a na hru by zbyl SoundMax, kterej by byl nastaven jako výchozí). Jako kodeky mám FDDShow, ale nenašel jsem tam přepínání zvuku.

Máte někdo s něčím takovým zkušenosti?

Vím, že by bylo jednodušší na filmy k TV prdnout nějaký druhý PC, což je i možná v plánu, ale zatím je to stále hudba budoucnosti.

No a ještě by stačilo prozradit jakou grafiku máš...:-D:beer: .Možná by to nějaká solidní zvládla vykreslovat dva obrazy,kdo ví.
S tou zvukárnou to ale asi nepujde,buď máš zapnutou v biosu integrovanou nebo ve slotu.Ale kdo ví,dneska je možný všechno,necháme se překvapit od zkušenějších ]:):puff::beer:

Grafiku mám GF4MX, protože mi včera chcípnula ta původní, mnohonásobně lepší.
S tou zvukovkou to jako problém nevidím, není problém, aby jely obě, v ovládacích panelech se snadno nastavuje výchozí zařízení. Zvukovka není grafická karta, jen grafárna může být aktivní pouze jedna.

No, nastava tam asi problem s overlay alebo s directx. Skusit mozes vypnut/zapnut v prehravaci filmov overlay, alebo skusit TV nie ako klonovanie, ale ako rozsirenie plochy Win, a okno s filmom presunut na tu TV (neprehravat film ako fullscreen), ale neviem ako sa to bude potom spravat. Ako posledne je nepouzivat na monitore nic vo fullscreen :)
P.S. skusit aj iny prehravac filmov...

Theatre Mode na druhy zobrazovac nefunguje? S tim zvukem vskutku nevim, ale snad by se dalo preferovane zarizeni zvolit v prehravaci (ale nevim jakem :-p). S dvoumonitorovym obrazem u tehle GK to ale bude brutalni masochismus - nic nepojede poradne.

No jo, jasne. Jestli si to dobre pamatuju, delalo se to v DualView pretazenim okna do druheho zobrazovace (a tam roztahnout). Resivalo se to i programem "TVtool", ale ani nevim, jestli se to jeste nekde vyskytuje.

PS: Ted jsem to zkusil nastrejdovat a ukazuje se, ze to neni vubec jednoduche...