Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Rozdelenie HDD

Zdravim Vas vsetkych!
Mozte mi niekto poradit,ako by sa dal rozdelit HDD bez reinstalu Windowsu(myslim,ze sa to vola vytvorit particiu)?Mam na mysli nejaky program,ktory by to zvladol a i po vymazani "oneho" programu,by to ostalo.Najlepsie nejaky Freeware,ktory komunikuje v CZ,alebo Sk..Alebo sa to da urobit i inak?

Ma niekto skusenosti s programom RegCleaner?Mam ho nainstalovat,alebo radsej pouzit "klasicky" CClaener?

Dakujem za radu a prajem prijemny den!

Na vsetky tieto otazky tu uz bolo niekolko krat odpovedane. Skuste pohladat.

K prvej otazke: Jednoznacne si nezabudnite zalohovat data, aby ste sem nemusel potom pisat, ze sa vam stratili data a chcete ich spat. Kazda podobna operacia s diskom so sebou prinasa riziko, ktore je umerne neskusenosti uzivatela (u vas je teda znacne, ze ano).

K cisticom registrov: Po case ma tato exhibicia presla. Pre beznych uzivatelov prakticky nema cistenie registrov vyznam. Ak si od toho slubujete zrychlenie systemu - zabudnite. Ja som si -hromadne- registre necistil pol roka a zijem. Dokonca nepozorujem spomalenie systemu. Je to skor o discipline, ako sa spravat v systeme. (neinstalovat vsetky sprostosti, neklikat na kazdy blikajuci objekt)

Bez urazky,dakujem,ale velmi ste mi nepomohli!!
Programy,o ktorych tu pisete su platene,alebo DEMO..K 2laak-nehnevaj sa,nepytal som sa ci to prinasa riziko a ci si mam zalohovat data,az taky laik zase niesom,ale ptal som sa na to,ako rozdelit HDD za "chodu"..
Vdaka za pochopenie..

Nehnevam sa, fakt. K otazke si myslim, ze patrilo upozornit aj na toto riziko. Nevidim vam do hlavy, na kolko ste v tychto veciach zbehly a chcel som vam usetrit jeden hlavobol. Tak sa ospravedlnujem, ak sa to dotklo vasich geek citov. :))

A ano, tie programy su platene. Nie kazdy clovek je ochotny venovat svoj volny cas programovanim zadarmo. Nemyslim si, ze najdete nejaku obdbone kvalitnu free alternativu. Avsak vam mozem poradit, ze cas od casu vychadzaju v roznych PC casopisoch ich free verzie, skuste sa pozriet v kniznici.

Vela stastia.

Dakujem za odpoved!
Pozeral som na stahuj.cz a slunecnice.cz,nieco malo som tam nasiel,ale v diskuziach to velmi(mam na mysli free verzie..)nechvalia,prave naopak..mne staci aj trialka,len aby som to nejak rozdelil a nemusel reinstalovat Win..
Tu som to tiez hladal nejake diskuzie,ale to je ako hladat ihlu v kope sena..::)

Fakt diky!!!
Konecne mam po tom..Pomohol si mi tym,ze si mam prejst casaky..A v jednom bol Paragon HardDisk Manager8..Po registracii na ich strankach mi poslali cislo a heslo k instalacii a potom to uz celkom slo..Bohuzial "hovori" anglicky,ale celkom to slo,ba dokonca som neprisiel o ziadne data!!:puff: Prerozdeloval som to 3x a vsetko bolo OK a slapalo bezvadne!
Vsetkym dik za radu!!