Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Preco nema notebook GPS?

Dobry den, otazka vid predmet. Uz mi to davnejsie vrta bok, preco sa do notebookov nepridava tato funkcia. Trebars kamionistom by sa mozno hodilo viac, mat ntb s GPS a mat to pripojene na bateriu, ako zmurit do 3" display-a.

Dakujem za vysvetlenie, pripadne nakopnutie spravnym smerom. :-)

Protože GPS zajistíš jednoduše pomocí maličkého GPS přijímače, který připojíš k notebooku.
GPS musí být umístěn někde, kd je schopný přijímat signál, takže ne od spoustou plechu nad sebou. Proto je výhodnější umístit přijímač na vhodné míto a např. pomoci BlueTooth jej mís spojen s notebookem než tahat odněkud externí GPS anténu.
Proč nemají notebooky TV a radio tuner?