Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jakou sestavu koupit

Dobrý den, chci si koupit nový počítač a potřebuji poradit mezi dvěma sestavama.

Intel Core 2 Duo E8200
Gigabyte P35-DS3 chipset P35
320 GB SATA II 16 MB
4 GB (2X2GB) DDR2 800MHz
Nvidia 8800 GT 512 DDR3
Windows Vista Home Premium CZ 32bit+64bit
500W Fortron s aktivním PFC

nebo

AMD Athlon 64 X2 6400+
Gigabyte MA 790X-DSA chipset 790X sAM2+
320GB SATA II 16MB
4GB (2X2GB) DDR2 800MHz
ATI Radeon 3870 512MB DDR3
Windows Vista Home Premium CZ 32bit+64bit
500W Fortron s aktivním PFC

a mám ještě otázečku k Intelu, jelikož jsem nikdy intel neměl, podporuje tento procesor 64bit Vistu?
Mechanika a čtečka karet je součástí, ale nepsal jsem je do sestavy.
Počítač bude na hry a běžné užívání.
Díky za rady.

Sestava s procesorem Intel je lepší. I když v současnosti už na výkonu procesoru moc nezáleží, protože současné procesory jsou tak výkonné, že při hraní her se rozdíl ve výkonu většinou nepozná (jedině z testu).

Procesor Core 2 Duo E8200 je ale vyrobený modernější technologií (45nm) než Athlon 64 X2 6400+ (90nm), z čehož vyplývá , že E8200 má nižší spotřebu, vyšší výkon a jde dobře přetaktovat.

Procesory Intel samozřejmě podporují 64-bit Vistu.

Ostatní komponenty jsou OK.

Nevím jaký máš rozpočet ale místo Fortrona 500w je lepší Corsair 520W je tišší. Každopádně by to 400W fortron utáhl v pohodě, jel jsem na něm na obdobné sestavě dokud nepřišel corsair. Jenže fotrony mají ve zvyku se při zátěži při hraní dost hlasitě roztáčet.

Pokud nechceš taktovat tak gigabyte vyrábí desky s úsporou energie s technologií DES a Gigabyte GA-EP35-DS3 je "náhrada" té tvojí desky o kilo dražší.Pokud by jsi taktovat chtěl nic se nemění akorát ta funkce úspory energie přestane fungovat.

Paměti - poohlédl bych se po těch které mají CAS 4, vyhnul se Adatům.Mám Corsair Dominátory 4*1gigo ale pokud chceš 2*2 tak bych doporučil bych spíš 1066mhz je tam rozdíl 600kč:

Corsair DIMM 4096MB DDR II 1066MHz TWIN2X4096-8500C5DF product.jsp

Corsair DIMM 4096MB DDR II 800MHz Dominator TWIN2X4096-6400C
product.jsp

Ty 800mhz mají časovábní jen CAS5 proto mám 4*1gigo CAS4. Dneska bych bral ty 1066.

320G disk se mi zdá zbytečně málo rozdíl na 500g není zase tak moc.

No prave. Neni skladem. Se sestavou se to hadat urcite nebude (PCI-e uz neni tak "chipsetove nachylna" co stara AGP), ale pro mne je to spis srdecni zalezitost (jsem proste ATInovy ;-)). Strkal jsem nVidie do AMD desek /i s integrovanymi grafikami/ i do Intelu (ale ne do nForce - nemam je rad), stejne tak Radeony. Zadny problem. V nedeli jsem (vlastni blbosti) dokonce rozjel GF9600GT v AMD690G desce s tim, ze bezchybne bezela zaroven s IGP!!! Jak pravim - platforma je dneska suma fuck...