Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Doporučení LCD monitoru

Zdravím...
chtěl bych doporučit nějakej kancelářskej monitor.. mám ho sice na doma.. jenže nehraju na něm skoro vůbec.. spíše je na práci.. doposavaď jsem měl ACER AL1717 jenže mám ho třetím rokem.. 2měsíce po záruce.. a začali mi tu přeskakovat barvy.. třeba jednou za dva dny.. to chvíli přeskakuje.... nebo mě pak ještě napadlo jestli to nemůže bejt grafikou... je taky třetím rokem ATI radeon 9600series AGP8x.. dalo by se to nějak ozkoušet?? krom měnit monitoru.. myslím třeba nějakej soft....
jinak měl bych představu asi zase 17ti palcovej..s repráky.. a dálší parametry jako doba odezvy atd.. něco průměrnýho.. nebude na hry.. a s cenou tak do 5ti tisíc bez daně.. díky předem

no ono 19"... já na to koukám sotva z 50cm ani ne... tak se mi nechce kupovat ještě větší pač se v tom akorát ztratím.. jedině sem přemýšlel koupit něco většího a dát to místo televize.. jenže nevím co je výhodnější jestli mít TV zvlášt a nebo dohromady.. jaký s tím máte zkušenosti??

19tka je malá, já se koukám ze 40cm a v pohodě. Naopak dychtím po nějaké 22 či dokonce 24 palcovém, na programování to holt nestačí, musím pořád přešoupávat okna, to samé s Corelem, Autocadem atd... Nehledě na to, že když pařím hry, nemůžu nikoho odstřelit kilometr daleko, protože prostě i přes dalekohled je to malý flíček, kterýmu nejde dát hedka(ledaže bych měl nějakou kvalitní myš).

Já, když jsem se stěhoval, tak jsem dočasně využíval PC s 21" CRT monitorem místo televize - toto řešení má pár nevýhod:
- když máš manželku a ona by se chtěla dívat na TV a ty na internet, nebo si hrát, tak máš smůlu.
- obvykle máš u PC židličku a na TV se díváš z křesla, který je trochu dál - dá se to, dokud si nepustíš širokoúhlý film s titulkama - pak jsou titulky titěrný (ano, dají se zvětšit, v některých přehrávačích, ale pak jdou často hodně do obrazu)
- kvůli televizi jede celej počítač
- když PC chcípne, seš aj bez televize

výhody:
- úspora místa

Tedy - dá se to tak používat, pokud žiješ sám, nebo jako druhá televize v domácnosti.
Ale jakmile to finance dovolily, koupili jsme si obyčejnou TV za 3500Kč, pro dva lidi je to tak lepší.

A na svůj 21" monitor taky čučím z 50cm - zvykneš si rychle.

jak píše předkolega, nejdřív bych zkontroloval špatně zasunutý konektor, pohýbal s kabelem.
17" se dělají v rozlišení 1280x1024, na práci je to protivně mrňavé, začal bych u 19"
zabudovaná telefonní sluchátka v lcd, která výrobci vydávají za repráky, jsou horší než zbytečnost. platíš za to, a je to neposlouchatelné.

tv do toho nekombinuj, ta slouží ke spaní nebo k chlastovému stolu, tam zas nemá co dělat pc.

s tou TV si to taky myslím.. jen že mě tuhle někdo nabádal proč si nekoupím tv kartu když mám tu TV hned vedle pc a jede to taky pořád..
kabelem to nejspíš nebude.. to už jsem zkoušel několikrát s ním vzádu zakvrdlat..
19" monitor si nedokážu představit pač je dosti velkej na tak krátkou vzádlenost aspon podle mýho...
no řek bych že zatím si tenhle ponechám dokud bude fungovat a až se odpálí úplně.. tak vezmu to co bude po ruce nejblíže a nebudu se poohlížet po ničem jiným..