Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook se zasekne po probuzení z usporneho režimu

Zdravím, s tím asi jen tak pohnout nepujde ale ma někdo zkušenost s tím, že Notebook se po probuzení z usporneho režimu zasekne? Zatím jsem v nastavení napajení nastavil aby notebook do usporneho režimu nepřechazel.

Jde o to že člověk od koho ten notebook je, nam dal tyden na zkoušku jestli budem spokojení apod., a zajimalo by mě jestli takovéto chování muže byt předzvěst "nějaké poruchy" a pro nás tedy let peněz oknem.

Předem dík.

loading...

s tím se setkal zatím jenom 2x. :.( pokaždé šlo o to, že se při přechodu do úsporného režimu vypnul i chladič CPU, ale CPU pracuje. Tím se ohřál nad dovolenou hranici a nešel zapnout. zkus "čuchnou" k větrací mřížce od CPU a jestli ucítíš "teplo", asi se jedná o stejnou závadu jako u mě. Já posílal notebooky na reklamaci a pokaždé mi měnili desku.
Jinak přeji aby to bylo něco jiného - odsatanitelného. :))

v uspornom rezime je (resp. ma byt) CPU uplne vypnuty, nepracuje a ani na to nie je ziaden dovod, vcetne "chladica" (inac nechapem ako myslis ze sa da chladic "vypnut"? Snad vetrak nie?). Jedine co je v uspornom rezime napajane su RAM (aby si zapamatali informacie v nich ulozene), a prip. dalsie zariadenia potrebne na prebudenie (klavesnica, sietovka, apod).

Ak sa ti tam nieco prehrievalo tak tam bolo nieco odpalene apod.
Najcastejsie su problemy s uspornym rezimom problemom OS (preinstalovat), alebo problem ovladacov (skusit najnovsie ovladace, poodpajat vsetko z USB - ovladace pre USB smejdy robia niekedy problem), alebo problem BIOSu (update, ale pozor - riskantna operacia).

u mna ten isty problem vyriesil flash biosu..dokonca to bolo aj v specifikaciach novej verzie,ze to fixne:-) takze skus najprv asi to

Jeden můj starší notebook (Dell C600) se taky někdy zaseknul po probuzení z úsporného režimu, na příčinu jsem po čase přišel a byla to banalita:
Při strkání / vysouvání ntb do batohu se povolilo aretační šoupátko na dně přístroje a mírně povylezla optická mechanika (bylo to velmi málo patrné), byl to de facto stav jako bych ji vyjmul - odpojil úplně. S touto změnou hw konfigurace při probuzení ze spánku se přístroj nemínil smířit. Řešení bylo jednoduché: když už se to náhodou stalo, 5sec podržet tlačítko power -> ntb se vypnul, zaklapnout optickou mechaniku z5 na místo, zapnout ntb a windows se probudily znovu z hibernace.