Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Potřebuji poradit s výběrem routeru s možností rozdělování internetu

Prosím,nemáte někdo nějakej typ na router s možností nastavení rozdělení internetu typu každej stejně.Máme tři počítače,poskytovatele wifi 6MB/sec.Aby nedocházelo ke stavům jako doma u kolegy,že když někdo začal stahovat z internetu soubory skoro tím odříznul od připojení zbylé dva počítače.Na bytě jsme dva a chci připojení ještě pro sousedku,budeme platit připojení na tři díly a proto chci aby dostal každej "stejně".Počítače budou připojeny sítovými kabely.Nemáte nějakej typ?Díky za info.Hezkej zbytek víkendu.....Tomáš

ovis je jeste pred routrem s NATem, nebude podle ceho delitt.
Pro tazatele:
BTW, stahovanim neodriznes ostatni dva pocitace ;-) Torentem vsak ano. Ale to neni o tom, kolik toho stahuje, jako o tom, kolik ma otevrenych spojeni. A to ma torrent hooodne, takze spolehlive utlaci ostatni pocitace. Ja nemam shaping ( rozdelovani kapacity ), jede na te lince ted 6, bude vic, pocitacu a nikdo nema s rychlosti problem, protoze vec jako DC tady proste neuznavame ;-). Informacne, kolik mas k tomu 6Mbps upload?

6MB down ,6MB up.Zatím ještě není zapojené,jedu od kolegy přes wifi a on je na UPC ale během tejdne bychom měli přejít na tu wifi a připojením sousedky na síť.Takže pokud nebude někdo z nás stahovat z torrentů nebo DC++ tak by neměl bejt s rychlostí problém,jestli jsem to správně pochopil.A dá se ten počet otevřených spojení nějak regulovat?Možná stupidní dotaz ale chtěl bych se trochu přiučit v sítích.základní věci už chápu,teď potřebuji pochopit a vysvětlit ten zbytek ;-)
Jinak každopádně díky za rady.

Tady te zklamu :-) neni to na jeden prizpevek :-) ostatne touchwood ( omlouvam se ostatnim, ale ted me z hlavy jiny pritomny sitar nenapadl ) nebo ja jsme znalosti nabyvali leta ;-). Doporucuji zacit googlem a zadat si vyraz zaklady tcp/ip. Pripadne vladnes-li anglictinou, pak bude materialu ke studiu jiste vice. Pri hlubsim studiu ovsem brzo prijdes na to, ze router konfigurovatelny tremi kliknutimi je opravdu na houby :-D. Oznacovat to routrem je haneni paternich internetovych routru :-D

To se omlouvám ale špatně jsem se vyjádřil.Nechci vysvětlovat problematiku sítě jako takovou,na to si budu muset přijít sám(ostatně jako na spoustu jiných věcí s počítači)ale trochu nasměrovat čeho bych se měl chytit jako první při řešení mýho dotazu.Tak já se teda uchýlím ke strejdovi googlovi a budu hledat.....:beer::beer::beer::-D
Díky za pomoc.S pozdravem Tomáš