Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Způsob vypínání/uspávání notebooku při přenášení

Zdravím, zajímalo by mě jakým způsobem vypínáte/uspáváte svůj notebook při přenášení na delší vzdálenost (např. z domova do práce, resp. školy).
Z důvodu různých pojmenování těchto režimů v různých verzích systému popíšu co mám na mysli pod názvy v anketě:

- Klasické vypnutí: toto snad nemusí mít popis
- Úsporný režim: počítač je stále zapnut, pouze nejsou napájené některé komponenty
- Režim spánku: obsah ram je uložen na disk a počítač je vypnut

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Z hladiska prenasanej vzdialenosti je to predsa uplne jedno. "Pocitac" je vo vsetkych 3 modoch vypnu…
MM.. 01.04.2008 16:22
MM..
Jj, mě jenom zajímá jak to používají ostatní. Osobně buď úplně vypínám, nebo hibernuji. nový
Marvin 01.04.2008 18:31
Marvin
Mám to nastavené tak, že zaklapnutím víka jde Suspend to RAM, to používám na přenesení z místnosti d… nový
jirka44 02.04.2008 09:45
jirka44
Všechny notebooky nastavuju tak, že po zaklapnutí víka se nic nestane (už dávno jsem zjistil, že člo… nový
Ynd0r 02.04.2008 10:44
Ynd0r
Po zaklapnutí víka také nastavuji žádnou akci. Docela mě zajímá ten "hybridní spánek", toto je asi f… poslední
Marvin 04.04.2008 12:05
Marvin

Mám to nastavené tak, že zaklapnutím víka jde Suspend to RAM, to používám na přenesení z místnosti do místnosti a na kratší vzdálenosti. Po zakončení práce hibernuju přes klávesovou zkratku. Čas od času (tak jednou za měsíc) vypínám - když používám hibernaci neustále několik měsíců, začne mě zlobit síťové připojení. Asi se tam někde něco počítá a přeteče to.

Všechny notebooky nastavuju tak, že po zaklapnutí víka se nic nestane (už dávno jsem zjistil, že člověk většinou potřebuje prostě jen zaklapnout víko - třeba aby mu po klávesnici zbytečně nechodila kočka - ale nechce přitom přerušovat spuštěné programy).
Při přenášení na větší vzdálenost používám režim "hybridní spánek", který mám nastaven na vypínací tlačítko: RAM je pod proudem, Windows naběhnou do jedné vteřiny. Současně je paměť pro jistotu uložena i na disk.
Notebooky nikdy nevypínám, s výjimkou některých aktualizací ani nerestartuju.

Po zaklapnutí víka také nastavuji žádnou akci.
Docela mě zajímá ten "hybridní spánek", toto je asi fičura pouze win Vista, že? Zároveň mě napadá, není to po stisknutí tlačítka pro uspání do tohoto hybridního spánku trochu pozdrženo dokud se neuloží i ta RAM na disk, že by tedy uspání nebylo okamžité ale trvalo přibližně stejnou dobu jako klasická hibernace?

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru