Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Je lepší osadit desku 2x2GB nebo 4x1GB RAM?

Jakou variantu osazení desky ASUS P5E pamětmi byste mi doporučili? Paměť v budoucnu už asi rozšiřovat nebudu, protože 32-bit operační systém stejně nemumí obhospodařovat více než 4GB pamětí.

varianta 1) 2x 2GB DDR II CL5
varianta 2) 4x 1GB DDR II CL3

Mimochodem, je ve výkonu PC nějak významně poznat rozdíl mezi časováním CL3, CL4 a CL5?

V prvom rade si treba pozriet ci doska zvlada aj 2GB modul. (na webe vyrobcu dosky alebo v navode k doske). Neviem ako je na tom P5E. Ak zvlada 2GB, tak bude asi lepsie pouzit 2x2GB.

CL ovplyvni trochu vykon, aj u intelu aj u AMD. Rozdiel celkoveho vykonu u roznych CL nie je nijak vyrazny, takze ak nemas peniaze na rozhadzovane tak CL3 asi nepotrebujes.