Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pripojeni k Mistni siti -poradte

Ahojte chcem sa spytat ci to je normalne podla man nie dal sim si namontovat Internet od
radio lan sk ten co to montoval steloval aj Zion++ na stahovanie cez per tu per siete

v nastaveniach pripojenie mistne site ket dam vlasnosti mam tam toto pripojenie pouziva
nasledujuce polozky

1.Klient site microsoft

2. Eset personal Firewal

3.Sdileni suboru a tiskaren v siti Microsoft. To by tam asi nemalo byt alebo ano pc mame doma 3 hore na poschodi je hlavny a dole su ja som to sdileni tiskary a subory vypal
teras neviem ci som spravil dobre ten co to montoval aj v Eset smart security nastavil firewal na funkciu umoznit zdielanie podla mna tio je sprostost lebo co chcem to povolim a co nechcem nepovolim dakujem za radu.

No ak chces zdielat na sieti subory, pripadne tlacit na vzdialenej tlaciarni tak "Sdileni souboru a tiskaren" musi byt povoleno...
Ak taketo nieco nepotrebujes a to aj vcitane toho, ze by si z nejakeho ineho PC na sieti si zkopiroval nejaky subor z jeho disku tak to mozes s kludom zakazat.
Aj tak to robi len bordel na sieti...

Ale vo firewale je dobre urobit pravidlo na zakazanie pristupu k portom "zdielania" pre vonkajsiu siet, ak to mas ako "wifi klienta".
Pokial mas router tak to nieje az take dolezite, bo "zdielanie" neprelezie cez router.