Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problem s vetrackama ( nejspis problem Zakladni desky )

mel bych problem tykajici se vetracku ... kdyz sem vymenoval vetracek, tak sem omylem zduchl do zakladky a najednou se vsechny vetracky prestaly tocit ... (vetracek od procesoru nebyl zapojen do CPU FAN ale nalevo od neho FAN_2) proste mi ted nejdou zadne konektory na vetracek ... at to zapojim kde xi, tak mi to proste nejede... jede pouze vetracek od procaku... da se to nejak zpatky napravit pomoci BIOSu ? myslite ze to snad neni napravitelne ?kdyztak bych si koupil rozdvojku na MOLEX...
zkousel CMOS, ale ten mi pak pri startu PC ukazal CMOS failed ... tak zkuste poradit, budu vam vdecny Wink

Myslis ze ked v aute zadres motor, tak ze sa to bude dat opravit volantom?
Ked si si odpalil zakl.dosku, tak pouzivaj redukcie z molexov ktore idu priamo zo zdroja. Dalo by sa to asi opravit ale len mikropajkovackou a perfektnou znalostou el.tech. (aby si vedel co mas vymenit a za co) ...mozes este skusit PC uplne vypnut z 230V tak na polhodinku.

P.S. ty vymenujes komponenty pri zapnutom PC? Tak to prajem vela uspechov aj nabuduce...
P.S.2. a skus aj iny vetrak, je mozne ze mas problem s tym jednym vetrakom ktory tam chces zapojit, a nie problem so zakl.doskou.

P.S. ty vymenujes komponenty pri zapnutom PC? Tak to prajem vela uspechov aj nabuduce...

Asi to tak vypadá, ani věřit se mi tomu nechtělo! :-D Jó kdo umí, umí. Poučení propříště.
Pokud nepomůže rada od MM.., zřejmě jsi odpálil cosi malého a nepodstatného na motherboardu. Jediným východiskem (pokud zbytek desky dále funguje) bude opravdu napojení všech ostatních větráků přímo na molex ze zdroje, případně přes nějaký regulátor otáček.

at to zapojim kde xi, tak mi to proste nejede...

Kde já jsem to už viděl... Ano, už to mám, ale toho si k opravám počítače moc nezvi.
"... Prvním je křovácký lovec Xi, vydávající se na dlouhou cestu, aby vrátil bohům dar..."
(http://www.csfd.cz/film/34151-bohove-musi-byt-silen i-gods-must-be-crazy-the/)