Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem BIOS - nemůžu nastavit pořadí bootování

Pěkný den, po neúspěšném pokusu nainstalovat Ubuntu na 2-jádro se třema HD jsem odstranil nejmenší disk a na mastra nainstaloval origo XP..V této konfiguraci bych se pokusil ninstalovat Ubuntu..ale problém je v tom, že nemůžu nastavit pořadí botování..V Biosu nastavím jako první mechaniku, vložím instalačku a stejně se načítá XP..Nějako mi ten Bios zatvrdnul:-(Jenom pro odborníky..musel jsem kvůli nechtěnému zaheslování provést restart Biosu.Nic jsem na něm pak neměnil, protože pracuje normálně a já nevidím problém..Může restart způsobit jeho odmítání při pořadí botování?
Změna předmětu, původně: Bios (karel)

..No právě..mačkám jak divý F11..vyberu mechaniku a vono kulový...Ta baterka..deska není tak stará..já myslel, když to je pod proudem, že je tam k ničemu..zatím kluci díky..já tam ten Linux potřebuji kvůli ženský a jejím mailům..je to samej PC-odpad..