Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Strašne pomali Windows XP

Mal som problémi s windowsami XP niektore programi mi blbli (problém s NET Framework)tak som začal skúšať rozne experimety stale mi to vypisovalo rozne chyby s NET FRAMEWORK tak som skúsal inštalovať a odonštaloval rôzne verzie a nepomohlo len mi momentálne blbne cely komp strasne spomaleny start trva strasne dlho ,asi by bolo najlepšie preinštalovať WINDOWS :

Otázka : dá sa to preintalovať tak že mi všetko v kompe ostane zachovane alebo mm radšej
robiť zo všetkého pracen zálohu?

dik

Ano Da.
Je treba a) mit system na C:
b} mit Program files na D:
c} ostatni data bud na D: nebo na E:
80-95% programu ti pofrci i na novem systemu (prefomatujes C a nova instalace)
Nemas-li disk rozdeleny na C, D, muzes si ho prerozdelit on-line Ubuntum ci GParted.
Jenze je to riziko, a programy nepresunes z C do D, data vsak ano.

wtf?? program files na d:?
pokud si bfu - pochopitelně s admošskými právy - svými zásahy zničí windows tak, že nezbude než úplně nová instalace, k čemu bude program files zavazející na d:, bez odpovídajících záznamů v registrech? a nemusím zbytečně odhadovat velikosti dvou disků ať jim nedojde místo - to si můži dovolit u jednoho domácího prcátka s vytuněným 500mb diskem, ale těžko na stovkách stanic různého průběžného stáří v reálném světě.

tazatel:
normální postup je systém na c: (\windows, \program files, jen nastavení v \document+settings), stačí na to něco kolem 15gb (8-20). zbytek data na d:
takový systém se dobře zálohuje - udělám image céčka do souboru a jsem hepy, snadno to přenesu na jiný disk v případě potřeby.

absolutním zlem je nejčastější nejen domácí případ: vše na jediném nerozděleném disku, vrcholem tvořivosti jsou gigabajtové adresáře na ploše. z takového svinstvo je třeba zvážit co jsou zkopírované filmy které nepotřebuju ani zálohovat - shift+del ať to nepřekáží ve výpisu. gigabajty mptrojek v kvalitě 128kbit bez ptaní rovnou to samé.
fotky z foťáku vypálit na dvd. maily s děsně vtipnými powerpointovými sračkami shift+del.
zbylé 1-2mb dat se ti možná vlezou i na disketu, pokud nemáš tak na flashku.
(kdyby těch dat náhodou zbylo víc, vyber disk z pc, přidej k druhému pc a zkopíruj to na něj)

spusť si nějaké testovátko hardware (siw) ať víš jaké máš hledat ovladače pro novou instalaci.

celý nerozdělený disk smaž ať se na ten hnůj nemusíš dívat (fdiskem nebo co máš bootovacího po ruce)
jestli máš nějaký partition manager, rovnou si rozděl disk: primary/active ntfs system, extended ntfs zbytek data

spusť instalaci xp

pozn.:
programy se nemažou ale odinstalovávají
jsou lidé kteří instalují vše co se dá stáhnout - ti pak mají pomalý, zaspywarovaný, případně zavirovaný systém.
na internet (s prohlížečem, mailem, skypem, icq, s cracklou hrou, ...) se neleze s účtem s administrátorskými právy